Performancing Metrics

از واژه سرباز در تمامی فرهنگ‌ها به احترام یاد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 331621
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 18:32
پوردستان:
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: یکی از واژه‌هایی که در تمامی فرهنگ‌ها با قداست و احترام از آن یاد می‌شود کلمه سرباز است.

اتاق خبر:امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی در مراسم جشن سربازی در تیپ 123 تکاور در پرندک ضمن تبریک 29 فرودین روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی نیروی زمینی قهرمان و یاد و خاطره 40 هزار شهید نیروی زمینی گفت: یکی از واژه‌هایی که در تمامی فرهنگ ها با قداست و احترام یاد می شود کلمه سرباز است.

 وی با اشاره به معنای سرباز گفت: اینکه گفته می شود « سرباز امنیت مرز است» معنا و مفهوم درستی است اما بهتر آن است که بگوییم «سرباز مرز امنیت، آرامش، استقلال و حفظ تمامیت ارضی است».

 فرمانده نیروی زمینی در ادامه خاطر نشان کرد: این سربازان هستند که دور ملت را احاطه می‌کنند و سینه خود را در مقابل آماج گلوله‌های دشمنان سپر می‌کنند تا مردم در امنیت، آرامش و آسایش باشند.

 وی افزود: ما خاطره سال‌های دفاع مقدس و رشادت‌های رزمندگان اسلام به ویژه سربازانی که بی ریا وارد میدان جنگ شده و در راه اسلام و قرآن به شهادت رسیدند یا به اسارت در آمدند را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

 پوردستان خاطرنشان کرد: با تدابیر مغرضانه بنی‌صدر روزهای ابتدایی جنگ برای ارتش به ویژه نیروی زمینی روزهای بسیار سختی بود. بسیاری از یگان‌ها با کمبود نیرو و بسیاری نیز در مناطق مختلف کشور به ویژه غرب درگیر ضد انقلاب بودند و در این میان وجود سربازان غیور و متدین و ولایت مدار سبب شد خلاء‌ها پر شود و یگان‌های ارتش جان تازه‌ای بگیرد و هشت سال در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کند و به راستی 40 هزار شهید سرباز نیروی زمینی گواه بر این مدعی است.

 فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شباهت نقش سربازان کنونی نیروهای مسلح در حفظ و صیانت از مرزها تاکید کرد: در حال حاضر سربازانی که در تمامی مناطق مرزی جلوه‌های رشادت و مردانگی را همچون سال‌های دفاع مقدس حفظ کرده‌اند اگر بیشتر از آنها نباشند کمتر نیستند.

 در پایان این مراسم به خانواده شهدا، سربازان نمونه و فرماندهان نمونه یگان‌های آموزشی هدایایی به رسم یادبود اهداء شد.

منبع:ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید