ملوان 1 - پرسپولیس 2 | اتاق خبر
کد خبر: 331725
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 22:53
گل طلایی کمال برای سکوی دومی پرسپولیس
پرسپولیس در ثانیه های پایانی با ضربه کمال کامیابی نیا گل برتری خود را مقابل انزلی چی ها به ثمر رساند تا در آستانه کسب سه امتیاز این بازی قرار بگیرد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ورزش سه، سرنوشت این بازی در نیمه اول با دو پنالتی مشخص شد ابتدا بنگستون دقیقه 6 و سپس جلال رافخایی دقیقه 10 مشابه گل پرسپولیس را به ثمر رساند. این بازی در لحظات پایانی با تصمیم بحث‌برانگیز داور جنجالی شد.

ورزشگاه: تختی ـ تماشاگر: 15 هزار نفر
داور: رضا کرمانشاهی کمک‌ها: بابک داوری و محمد راهی


ملوان

سیدحسین حسینی، محمد ستاری، عزت‌الله پورقاز، حسین کنعانی، حسین ماهینی، مازیار زارع، سعید یوسف زاده (90 شهاب کرمی) ، پژمان نوری، محمد رضی پور (درویشی 84)، صادق محرمی، سید جلال رافخایی
سرمربی: محمد احمدزاده

پرسپولیس

الکساندر لوبانوف، محسن بنگر، لوکا ماریچ، محمد انصاری، رامین رضائیان، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، احمد نوراللهی (کفشگری 79)، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و جری بنگستون
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


اخطار

 سیدحسین حسینی (7) - مازیار زارع (31) - محمد ستاری (75) - حسین کنعانی (89) از ملوان

کمال کامیابی‌نیا (28) - احمو نوراللهی (31)  از پرسپولیس


اتفاق ویژه:

کمال کامیابی‌نیا هافبک پرسپولیس با خطایی نه چندان لازم در میانه میدان از داور کارت گرفت و دربی را از دست داد تا بازی ملوان فعلا برای پرسپولیس هزینه‌دار باشد.


شرح گل ها:


ملوان 1 ـ پرسپولیس 1؛ (دقیقه 8 جلال رافخایی): پرسپولیس با گل جری بنگستون از حریف پیش افتاده بود با اعلام پنالتی روی نوری این فرصت برای ملوان به وجود آورد تا بازی را به تساوی بکشاند.

1-1 (ملوان ): درحالیکه طرفداران پرسپولیس همچنان مشغول شادی گل زودهنگام تیم شان بودند ، پژمان نوری پشت دفاع پرسپولیس صاحب توپ شد و نفوذ او به محوطه جریمه با خطای بنگر به یک پنالتی برای ملوان تبدیل شد . این پنالتی را رافخایی در دقیقه 10 به گل تساوی تبدیل کرد.

2-1 (پرسپولیس): ارسال ایستگاهی محسن مسلمان با دخالت بنگستون به کامیابی نیا رسید و این بازیکن یکی از مهمترین گل های زندگی خود را به ثمر رساند.


دقایق حساس:

دقیقه 37: حرکت تماشایی رضائیان روی پست مسلمان او را در موقعیتی خوب قرار داد که ضربه این بازیکن با پای سیدحسین حسینی دفع شد و راهی به دروازه ملوان نیافت.
دقیقه 40 – عباس بوعذار که یکی از بهترین بازیکنان حاضر در این بازی بود در این دقیقه با دریبل سه، چهار بازیکن پدیده ضربه محکم خود را راهی دروازه این تیم کرد اما توپ شوت زده شده توسط او با فاصله کمی از سه کنج دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 45: فرار رامین رضائیان و تلاش او برای ارسال با دخالت مدافعان و دروازه‌بان ملوان مهار شد.
دقیقه 1+45: پاس به عقب رامین رضائیان در ارتفاع بالا به سختی توسط لوبانوف مهار شد.
دقیقه 2+45: فرار جری بنگستون در پشت دفاع ملوان و عبور او از مدافع مستقیم توسط داور خطا تشخیص داده شد که این مساله بازی را برای دقایقی به جنجال کشاند و اعتراض شدید پرسپولیسی‌هااز جمله برانکو را در پیش داشت. رضا کرمانشاهی داور این مسابقه به دلیل اعتراض نیمکت قرمزپوشان به مهرداد کفشگری کارت زرد داد.
دقیقه 85: مهدی طارمی روی پاس محسن بنگر صاحب موقعیت تک به تک شد اما ضربه ضعیف او توسط حسینی دروازه‌بان ملوان مهار شد.
دقیقه 89: ضربه ایستگاهی ارسالی از میانه میدان توسط مدافعان ملوان  دفع شد.
در حاشیه:

* برانکو ایوانکوویچ با بارانی مشکی و شال قرمز زیرباران گاه و بیگاه انزلی به هدایت تیمش مشغول است.
* ورزشگاه تختی انزلی مملو از تماشاچی است و هواداران فضایی ویژه را در ورزشگاه ایجاد کرده‌اند.
* مازیار زارع هافبک ملوان که سابقه حضور در پرسپولیس دارد، جنگ اصلی را میانه میدان با هافبک‌های حریف برعهده گرفته است.
* جلال رافخایی مهاجم ملوان با گلزنی مقابل پرسپولیس به هر دو تیم پرطرفدار پایتخت در این فصل گل زده است.
* محمد احمدزاده سرمربی ملوان پس از مدت‌ها غیبت از سطح اول فوتبال ایران دوباره در رقابتی حساس هدایت سفیدپوشان شهر انزلی را برعهده گرفته است.
* پرسپولیس در دقایق اولیه بازی به ملوان گل زد تا به روند گلزنی خود مقابل همه تیم‌های لیگ برتری ادامه بدهد.
* پژمان نوری هافبک ملوان با وجود مصدومیت خود را به این بازی رسانده و البته مثل همیشه یکی از بهترین‌های تیمش محسوب می‌شود.
* محمد مایلی‌کهن مربی سابق تیم ملی که متولد شهر انزلی است در ورزشگاه حضور دارد.
* احمدرضا عابدزاده دروازه بان تاریخی پرسپولیسی‌ها نیز که برای حضور در مراسم قایقران به انزلی آمده بود، در ورزشگاه حاضر است. او با تشویق انزلی‌چی‌های حاضر در ورزشگاه روبه‌رو شد.
* بازیکنان پرسپولیس پس از گلی که وارد دروازه ملوان کردند، اقدام به یک شادی گل تازه نمودند؛ شادی گلی شبیه به قایقرانی که این هفته در برنامه فوتبال 120 پخش شده بود.
* مهرداد کفشگری هافبک پرسپولیسی‌ها سومین اخطاری پرسپولیس در این بازی بود که به دلیل عصبانیت از داور ممکن بود حتی کارت قرمز هم دریافت کند. او به تصمیم داور مبنی بر خطا اعلام کردن فرار بنگستون در ثانیه‌های پایانی نیمه اول به شدت معترض بود.
* برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس نیز به شدت نسبت به تصمیم داور اعتراض کرد و در حالی زمین را ترک کرد که با عصبانیت جملاتی را به زبان می آورد.
* بین دو نیمه یکی از رکوردداران روپایی در ایران در ورزشگاه وارد زمین شده و با تشویق تماشاگران مشغول انجام حرکات جالب است.
* خطای مدافعان ملوان روی مسلمان هواداران پرسپولیسی را نگران هافبک طراح تیمشان کرد اما مسلمان که در ابتدای بازی احساس مصدومیت می‌کرد در نهایت به بازی ادامه داد.
*در دقیقه 26 بازی زکی پور در دور کردن توپی که روی دروازه نفتی ها آمده بود تعلل کرد و این حرکت او با اعتراض سیدجلال حسینی روبرو شد.
*در دقیقه 30 این دیدار خطایی روی یکی از بازیکنان پدیده انجام شد که با اعتراض شدید رضا مهاجری، سرمربی این تیم روبرو شد، او معتقد بود داور باید به بازیکن تیم نفت کارت زرد نشان می داد.
* در دقیقه 73 حرکت عجیب محمد آبشک و شوت محکم او به سمت بازیکنان پرسپولیس با اعتراض محسن مسلمان مواجه شد که مازیار زارع این غائله را ختم کرد.
* ملوان در نیمه دوم به پرتاب اوت بلند توسط عزت پورقاز روی آورده است.
* عدم خلق موقعیت روی دروازه‌ها در نیمه دوم با انتقاد گزارشگر بازی مواجه شده است.
* در دقیقه 75 هواداران ملوان اقدام به پرتاب بطری به سمت زمین کردند.
* محسن بنگر پس از حرکت بی‌احتیاط احمد نوراللهی در محوطه جریمه ملوان به شدت به او تذکر داد و بازیکن جوان تیمش را از خطردریافت کارت دوم آگاه کرد.
* توقف‌های مکرر و مصدومیت بازیکنان ملوان در نیمه دوم باعث اعتراض طرفداران پرسپولیس شد.
* بازیکنان پرسپولیس در دقایقی از نیمه دوم با عصبانیت بازی را دنبال می‌کردند.
*پس از به ثمر رسیدن پنالتی پدیده ای ها بازیکنان دو تیم برای برداشتن توپ به سمت دروازه هجوم بردند و همین موضوع باعث درگیری میان آنها شد. درگیری که با دخالت داور به اتمام رسید.
*مازیار زارع هافبک انزلی چی ها پس از گل پرسپولیس با اعتراض شدید به محسن مسلمان صحنه های عجیب را در ورزشگاه ایجاد کرد.
 
انتهای پیام/
کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید