دی میستورا فردا به دمشق می‌رود | اتاق خبر
کد خبر: 331782
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 08:21
در سایه تحولات میدانی در سوریه؛
در حالی که درگیری‌های میدانی در سوریه تشدید شده است، فرستاده سازمان ملل به سوریه فردا (یک شنبه) راهی دمشق می‌شود و قرار است وی در جریان این سفر با وزیر خارجه سوریه دیدار کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در دمشق صبح امروز (شنبه) درگیری‌های شدیدی در اردوگاه یرموک میان گروه وابسته به داعش با جبهه النصره در گرفت.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند که این درگیری‌ها پس از آن رخ داد که داعش تعدادی از نیروهای النصره را در نزدیکی محله القدم بازداشت کرد و سر آنها را برید و آنها را در بیمارستان فلسطین در داخل این اردوگاه آویزان کرد.

در جریان این درگیری‌ها ده‌ها تن از نیروهای دو طرف کشته شدند.

مطر اسماعیل، فعال رسانه‌ای در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گزارش داد که جبهه النصره سیطره خود در خیابان 15 در غرب این اردوگاه را افزایش داد.

از سرگیری این درگیری‌ها پس از آن صورت گرفت که داعش و جبهه النصره ظرف چند روز گذشته درگیری‌های شدیدی داشتند که در جریان آن دو سرکرده از داعش به نام‌های ابو شادی، مسئول نظامی گروه وابسته به داعش و ابو علی صعیدی، مسئول بخش غرب یرموک کشته شدند.

 

سفر دی میستورا به دمشق و تهران پیش از مذاکرات ژنو

استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه فردا سفری به دمشق خواهد داشت که در جریان آن با ولید معلم، وزیر خارجه سوریه دیدار می‌کند.

سفر دی میستورا به دمشق مقدمه‌ای برای ازسرگیری مذاکرات سوریه در ژنو در چهارشنبه آتی است.

همزمان، انس العبده، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که مخالفان هرگونه راه حلی را که در آن نقشی برای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه باقی بماند حال چه این نقش مربوط به مرحله انتقالی یا آینده سوریه باشد، نمی‌پذیرند.

فرستاده سازمان ملل اخیرا اظهار امیدواری کرد که دور دوم مذاکرات به صورت ملموس به آغاز واقعی برای انتقال سیاسی در سوریه بیانجامد.

 

شورای سوریه دموکرات رسما نظام فدرالی را در پیش گرفت

شورای سوریه دموکرات در نشست هیات سیاسی این شورا در مقرش در شهر قامشی در شمال شرق سوریه اعلام کرد که رسما نظام فدرالی را در پیش می‌گیرد.

این شورا در بیانیه‌ای بر راه حل سیاسی بحران سوریه براساس روند مذاکراتی آن در ژنو و همچنین نقش فرستاده سازمان ملل تاکید کرد.

این شورا بر آمادگی خود برای مشارکت در دور آتی بر اساس تکمیل نمایندگی مخالفان بدون به حاشیه راندن هیچ یک از آنها تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است، اساس نامه شورای سوریه دموکرات و برنامه‌های سیاسی آن تصویب شده است و مکانیزم سازمانی این شورا در دیگر مناطق سوریه تدوین شد و همچنین سازماندهی نمایندگی این شورا در خارج مجددا صورت گرفته و مراکزی برای این شورا در مناطق مختلف سوریه گشوده شده است.

در این بیانیه ذکر شده است، شورای سوریه دموکرات در چارچوب تمرکز زدایی، نظام فدرالی را برای آینده سوریه در پیش گرفته است و بر قانونی بودن اعلام نظام فدرال دموکرات در شمال سوریه تاکید دارد و معتقد است که این نمونه‌ای بهتر برای حل بحران سوریه است و باید این امر در قانون اساسی توافقی آتی سوریه برای سوریه آینده نهادینه شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید