Performancing Metrics

هواپیماهای بی۵۲ آمریکا در قطر مستقر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 331783
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 08:25
تسنیم نوشت: ایالات متحده برای اولین بار از سال ۱۹۹۱ بار دیگر هواپیماهای بمب‌افکن بی‌۵۲ خود را برای مقابله با داعش در خاورمیانه مستقر کرد.

اتاق خبر - به گزارش رویترز، نیروی هوایی آمریکا امروز (شنبه) هواپیماهای بمب‌افکن بی‌52 خود را برای مقابله با داعش در قطر مستقر کرد. این تصمیم درحالی عملی شد که برای اولین بار است که بمب‌افکن‌های بی‌52 از پایان جنگ خلیج فارس در سال 1991 در خاورمیانه مستقر می‌شوند.

مرکز فرماندهی نیری هوایی آمریکا اعلام کرد که این هواپیماها در منطقه آخرین بار در ماه می 2006 در جنگ افغانستان و همچنین در یک مانور هوایی در سال 2015 در اردن به پرواز درآمدند.

چارلز براون، فرمانده نیروی هوایی آمریکا دراین باره گفت: بی‌52 بیانگر ادامه فشار به داعش و دفاع از منطقه در هر تنش آتی است.

با اینحال سخنگوی فرمانده نیروی هوایی آمریکا به دلایل امنیتی اشاره‌ای به تعداد دقیق هواپیماهای بی‌52 مستقر در پایگاه هوایی العدید نکرد.

این تصمیم آمریکا گامی بلند در نبرد با داعش در عراق و سوریه به شمار می‌رود. به گفته ژنرال براون این بمب‌افکن‌ها قادر به انجام عملیاتهایی مانند حملات استراتژیک، حمایت هوایی و ماموریت‌های دریایی هستند.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید