اعدام ۲۰ نظامی یمنی توسط وهابی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 331823
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 10:59
عناصر مسلح روز شنبه ۲۰ نظامی یمنی را در شهر «احور» در استان ابین، پایگاه گروه های وهابی در جنوب این کشور، کشتند.

اتاق خبر- عناصر مسلح روز شنبه ۲۰ نظامی یمنی را در شهر «احور» در استان ابین، پایگاه گروه های وهابی در جنوب این کشور، کشتند.

افراد مسلح روز شنبه ۲۰ نظامی یمنی را در شهر احور در استان ابین واقع در جنوب یمن اعدام کردند.

این نظامیان در حال حرکت به سمت استان المهره برای دریافت حقوق خود بودند که افراد مسلح در شهری نزدیک استان شبوه متعرض آنها شده و آنان را به قتل رساندند.

برخی از مسئولان و اهالی عدن می گویند که گروه القاعده این نظامیان را در حین حرکت از شهر عدن به سمت استان المهره در شرق یمن ربوده و با انتقال آنها به یک منطقه دورافتاده به سمت ۱۵ نفر از آنها تیراندازی کردند. این مسئولان افزدند که ۱۷ نظامی دیگر نیز در این میان زخمی شدند اما گمان می رود که همچنان در قید حیات باشند.

از سوی دیگر منابع امنیتی اعلام کردند که این نظامیان مشغول ملاقات خانواده های خود در عدن بودند و در جریان بازگشت به پایگاه خود در المهره به منظور دریافت حقوقشان ربوده شدند. این نظامیان هیچ گونه لباس نظامی برتن نداشته و سوار بر خودروی نظامی نبودند.

عربستان پس از تجاوز به یمن که از فروردین سال گذشته آغاز شده است، بر حمایت نظامی و مالی خود از شاخه القاعده برای کمک به رویارویی آنان با ارتش یمن و انصارالله در جزیره العرب افزود.

برخی گزارش های مطبوعاتی تاکید کردند که عملیات نظامی در یمن به سرکردگی عربستان و حمایت آمریکا، این گروه تروریستی را بیش از هر زمان دیگری، از زمان تاسیس از حدود ۲۰ سال پیش، قدرتمندتر ساخته است.

در همین حال کمیته عالی انقلاب یمن این جنایت تروریستی و اعدام دسته جمعی نظامیان مذکور را محکوم و اعلام کرد که شیوه انجام این جنایت ردپای گروه های تروریستی القاعده و داعش را نشان می دهد. کمیته عالی انقلاب یمن با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از این جنایت، تمام گروه های آزاده و سازمان ها و احزاب و موسسات را به ایستادن در مقابل اینگونه اقدامات و محکومیت آن فراخواند.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید