لایحه بودجه ۹۵ دارای اشکالات ساختاری است | اتاق خبر
کد خبر: 331911
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 16:02
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وجود دو دسته اشکالات ساختاری و رفتاری در لایحه بودجه ۹۵ گفت: احتمال وجود کسری در این بودجه می رود.

اتاق خبر: عوض حیدرپور شهرضایی نماینده مردم شهرضا در مجلس در جلسه علنی امروز و در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۵، به وجود دو دسته اشکالات در بودجه ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: این لایحه دارای اشکالات ساختاری و اساسی و نیز یکسری اشکالات رفتاری است که مربوط به کمیسیون تلفیق است.

وی افزود: در رابطه با بودجه توسعه توان دفاعی، پیشنهاداتی برای توسعه بهتر این بخش ارائه دادیم که عملیاتی نشد و با توجه به شرایط خاص منطقه، پیشنهاد می کنیم که در بررسی جزئیات این موارد بررسی شود.

حیدرپور همچنین با افزایش ۳۰ هزار میلیارد تومانی هزینه های عمومی دولت گفت: این مهمترین مشکل ساختاری بودجه است که با توجه به عدم پیش بینی دقیق منابع، باعث کسری بودجه و یا افزایش نقدینگی و بالا رفتن تورم می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در جزئیات جداول بودجه نیز تغییرات وسیعی صورت گرفته که دست دولت را برای اداره کشور خواهد بست و این علت اصلی مخالفت من است؛ لذا نمایندگان در بررسی جزئیات دقت بیشتری کنند.

حیدرپور بی‌توجهی به حوزه‌های نفتی مشترک را اشکال دیگر لایحه بودجه ۹۵ عنوان کرد و افزود: در حوزه های مشترک نفتی کار را حواله به نسیه کرده ایم و گفته ایم وزارت نفت اوراق مشارکت بفروشد تا بتواند با درآمد آن از منابع نفتی مشترک بهره برداری کند؛ این راه حل مناسبی نیست و باید راهکار دقیقی اندیشیده شود.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید