ایران، شریک اقتصادی خوب شرکت های معتبر جهان | اتاق خبر
کد خبر: 331993
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 20:34
عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران مطرح کرد:
باید طوری عمل کنیم تا سرمایه گذاران خارجی،درک کنند ایران می تواند شریک اقتصادی خوبی برای شرکت های معتبر جهانی باشد.

اتاق خبر- عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره آینده اقتصاد ایران پس از لغو تحریم ها گفت: با آغاز عصر پسابرجام، رسانه ها و فعالان بخش خصوصی مجدانه و پیگیرانه گشایش های ناشی از لغو تحریم ها را دنبال می کنند. طی ماه های گذشته یکی از چالش های نظام بانکی با تلاش مدیران مرتفع شد و آن هم بازگشایی سویفت و برقراری امکان مبادله پولی با طرف های تجاری خارجی ایران بود.

کورش پرویزیان ادامه داد: بعد از انتشار خبر اولیه اتصال سویفت، بحث های چالش برانگیزی در رسانه ها درباره سویفت مطرح شد که در یک ارزیابی اولیه می توان آن را بی جهت دانست. در شرایط فعلی نباید افکار عمومی را متمرکز بر یکی از تکه های پازل رونق اقتصادی و ارتباط با بازارهای جهانی کرد. بازگشایی سویفت هرچند یک اتفاق خوب برای اقتصاد ایران است اما در کلیت مشکلات اقتصادی، از درجه اهمیت کمتری نسبت به مسائلی چون جذب سرمایه گذاری خارجی، بکارگیری سرمایه داخلی و تامین مالی بنگاه های تولیدی برخوردار است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران گفت: در شرایط فعلی  این نکته بسیار اهمیت دارد  که کدام یک از موضوعات در اولویت است و باید در مورد آن بحث کنیم و مسئولان را در مورد آن به چالش بکشیم. سویفت در حال حاضر برقرار است و ما در این مسیر باید قدم های بلندتری برداریم که از جمله آن، ایجاد اطمینان و اعتماد برای بانک های خارجی برای همکاری با بانک های داخلی است. باید طوری عمل کنیم که سرمایه گذاران خارجی ثبات اقتصادی و سیاسی کشورمان را درک کنند و بدانند که ایران از نظر امنیت در منطقه خاورمیانه، کشوری سرآمد و با ثبات است و می تواند شریک اقتصادی خوبی برای شرکت های معتبر جهانی باشد.

منبع: اتاق بازرگانی تهران 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید