۱۱ هزار نفر در سال گذشته مشمول عفو شدند | اتاق خبر
کد خبر: 332020
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 21:49
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در سال ۹۴ چیزی حدود ۱۱ هزار نفر مشمول عفو شدند. البته نه به این معنی که ۱۱ هزار نفر آزاد شدند بلکه مجازات آنها تخفیف یافت.

اتاق خبر:حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه به سوال‌های اصحاب رسانه پاسخ داد.

۱۱ هزار نفر در سال گذشته مشمول عفو شدند

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به فعالیت‌های قوه قضاییه و تمرکز بر کارهای فرهنگی مددجویان گفت: کسانی که پشیمان بوده‌اند و ابراز ندامت کرده‌اند، با تشخیص بازپرس و مسئولان زندان تحقیق در این خصوص انجام شد که بدین ترتیب در سال ۹۴ چیزی حدود ۱۱ هزار نفر مشمول عفو شدند. البته نه به این معنی که ۱۱ هزار نفر آزاد شدند بلکه مجازات آنها تخفیف یافت.

محسنی اژه‌ای در ادامه گفت: با بررسی‌ها کسانی که می‌توانستند از مرخصی‌های بیشتری استفاده کنند، مرخصی گرفتند که بیش از ۵۱ هزار مرخصی داده شد.

افزایش استفاده از مجازات‌های جایگزین توسط قضات

او با بیان اقدام دیگر قوه قضاییه به آزادی مشروط اشاره و تصریح کرد: با تعهدهایی که گرفته شد، به تعدادی از زندانیان آزادی مشروط داده شد. با توجه به قانون مجازات جدید و استفاده از مجازات‌های جایگزین، به قضات توصیه شد از مجازات‌های جایگزین استفاده کنند که در مجموع حدود بیش از ۲۰ درصد کاهش زندانی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ داشته‌ایم که این روند را در سال ۹۵ نیز ادامه خواهیم داد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید