رباني: افغانستان با بازگرداندن اجباري مهاجران افغان مخالف است | اتاق خبر
کد خبر: 332174
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 08:17
در ديدار با سفير تركيه؛
وزير امور خارجه افغانستان گفت كه اين كشور از آن دسته از شهروندان افغان كه داوطلبانه به كشور خود بازمي گردند، با آغوش باز استقبال مي كند، اما با خروج اجباري مهاجران افغان از كشورهاي ميزبان موافق نيست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايرنا، «صلاح الدين رباني» اين مطلب را بعد از ظهر روز يكشنبه در ديدار «علي سيت آكين» سفير تركيه در كابل، اظهار داشت.

طرفين در اين ديدار درباره مهاجراني كه به تازگي از كشورهاي اروپايي و تركيه به افغانستان فرستاده مي شوند، تبادل نظر كردند.

اتحاديه اروپا و تركيه به تازگي توافق نامه اي را به امضاء رساندند كه به موجب آن آنكارا موافقت كرده است تا خروج اجباري مهاجران را از كشورهاي اروپايي بپذيرد.

تركيه در قبال اين اقدام از كمك هاي مالي اتحاديه اروپا برخوردار خواهد شد و اين اتحاديه مباحث مربوط به عضويت اين كشور در اتحاديه اروپا را سريع تر از گذشته پيگيري خواهد كرد.

تركيه ابتداي امسال اولين گروه از مهاجران افغان را به كابل بازگرداند و عفو بين الملل نسبت به اين اقدام اعتراض كرد و «جان دالهويزن»، مسئول بخش آسيا و اروپاي «عفو بين‌الملل» گفت كه اين كار مغاير با قوانين بين الملل و اتحاديه اروپا است.

وزير امور خارجه افغانستان و سفير تركيه در كابل در ديدار امروز خود همچنين در باره پنجمين نشست سران كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي گفت و گو و تبادل نظر كردند.

نشست كارشناسان كشورهاي عضو سازمان همكاري‌ اسلامي (OIC) با شعار «يكپارچكي و همبستگي براي عدالت و امنيت» از امروز در استانبول تركيه آغاز به كار كرد و نشست سران عضو اين سازمان در روزهاي پنجشنبه و جمعه اين هفته برگزار خواهد شد.

57 كشور اسلامي عضو اين سازمان هستند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید