جزئیات واگذاری مسکن مهر بدون متقاضی به مددجویان | اتاق خبر
کد خبر: 332343
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 17:37
پرداخت وام بلاعوض ۳۰ میلیونی
عضو هیئت‌مدیره عمران شهرهای جدید با اشاره به واگذاری ۱۶۴۰ واحد مسکن مهر بدون متقاضی به خانوارهای تحت پوشش بهزیستی گفت:‌ به خانوارهای دارای فرزند معلول ۳۰ میلیون تومان کمک هزینه پرداخت می‌شود.

اتاق خبر - میرمحمد غراوی با بیان این‌که واجدان شرایط این واحدها به دو گروه خانوارهای دارای یک یا دو فرزند معلول و سایر افراد تحت پوشش بهزیستی تقسیم شده‌اند، اظهار کرد:‌سازمان بهزیستی برای گروه اول 25 تا 30 میلیون تومان و برای گروه دوم 8 میلیون تومان را به صورت وام با بهره کم  یا بلاعوض و به عنوان کمک هزینه خرید مسکن به افراد تحت پوشش پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد:با توجه به این‌که سهم‌ آورده متقاضیان در این واحدها بین 26 تا 30 میلیون تومان است از این رو خانوارهای دارای فرزند معلول پولی را به عنوان سهم‌آورده پرداخت نکرده و پس از واگذاری واحد اقساط تسهیلات بانکی را پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: اما گروه دوم باید بقیه آورده را تا 50 درصد کل آن را پرداخت و 50 درصد بقیه را به صورت مرحله‌ای متناسب با پیشرفت فیزیکی پرداخت کنند.

در همین رابطه طاهری مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند از واگذاری 1040 واحد مسکن بدون متقاضی تا پایان سال به مددجویان بهزیستی خبر داد و گفت:‌ طی ارسال نامه‌ای از طرف سازمان بهزیستی کشور به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید مقرر شده امسال 1040 واحد مسکن مهر مازاد و فاقد متقاضی در اختیار مددجویان و معلولان  تحت پوشش این سازمان قرار گیرد.

وی بیان کرد:‌ سازمان بهزیستی باید اسامی مددجویان تحت پوشش خود را در قالب نامه ای به بانک مسکن معرفی و مبالغ وام بلاعوض خود را که توسط بنیاد مستضعفان و خیرین تامین شده است را به حساب مسدودی این سازمان با انبوه‌سازان واریز کند.

وی یادآور شد: واحدهایی که شرکت عمران پرند برای معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در نظر گرفته دارای حداقل 60 درصد پیشرفت فیزیکی هستند و مجموعه شرکت عمران پرند سعی می‌کند با ارائه امکانات رفاهی خاص شرایط معیشتی بهتری را برای این عزیزان فراهم آورد.

اوایل بهمن سال گذشته علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن از پرداخت وام بلاعوض برای تامین مسکن معلولان با همکاری بنیاد مستضعفان و بهزیستی برای تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول از طریق پرداخت وام بلاعوض خبر داده و به تسنیم گفته بود: جلساتی بین بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن تشکیل شد که بر اساس آن برای مسکن خانوارهای دارای دو معلول بالاتر هم بنیاد مسکن وام بلاعوض می‌دهد هم بنیاد مستضعفان و هم بهزیستی حمایت می‌کند.

تسنیم

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید