وقوع طلاق در زنجان ۱۵ درصد رشد دارد | اتاق خبر
کد خبر: 332446
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 21:49
مدیر کل ثبت احوال استان زنجان :
مدیر کل ثبت احوال استان زنجان از افزایش ۱۵.۷۴صدم درصدی وقوع طلاق طی سال گذشته در استان زنجان خبر داد.

اتاق خبر - احد جودی از افزایش بیش از ۱۵.۷۴ درصدی طلاق طی سال گذشته در استان زنجان خبر داد و گفت: در سال گذشته دو هزار و ۳۰۹ فقره واقعه طلاق در استان زنجان ثبت شده است. 

وی میانگین طلاق در استان زنجان در میان مردان را ۳۴ سال و زنان را ۲۸ سال اعلام کرد. جودی با اشاره به اینکه طلاق در طبقه مرفه جامعه بیشتر از خانواده‌های طبقه پایین است، افزود: فقر علت طلاق نیست و بیشتر تحصیل کرده ها به سمت طلاق گرایش دارند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان ادامه داد: باید تحقیق و پژوهش در خصوص طلاق در استان صورت بگیرد. جودی از وقوع بیش از ۱۱ هزار و ۲۹۹ واقعه ازدواج در استان زنجان طی سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ ازدواج در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹.۲۱ درصد کاهش دارد. وی نسبت ازدواج به طلاق در استان زنجان طی سال جاری را برابر با پنج دانست و تصریح کرد: در بحث ازدواج و طلاق باید برنامه‌ریزی لازم لحاظ شود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان میانگین سن ازدواج مردان در استان زنجان را ۲۸ سال و در کشور را بالاتر از ۲۹ سال عنوان کرد و گفت: میانگین سن ازدواج در زنان زنجانی ۲۲.۹ معادل ۲۳ سال بوده که در کشور این میزان بیشتر است.

منبع: مهر

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید