ناکامی دو بانوی شمشیرباز ایران در کسب سهمیه المپیک | اتاق خبر
کد خبر: 332556
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 07:54
در روز نخست رقابتهای شمشیربازی انتخابی المپیک دو نماینده ایران از دور رقابتها کنار رفتند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در اولین روز رقابتهای شمشیر بازی انتخابی المپیک (زون آسیا) تیم ملی شمشیربازی ایران دو نماینده داشت که هیچ کدام موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند.

مطهره محسنی در اسلحه فلوره زنان در دور مقدماتی موفق شد برابر حریفانی از اندونزی، استرالیا و سنگاپور به برتری برسد و به دور بعد راه یابد. او در دور دوم برابر شمشیرباز قزاقستان صاحب برتری شد و به جمع 8 شمشیرباز پایانی راه یافت. در حالی که این ملی‌پوش با یک برد می‌توانست شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک بالا ببرد مقابل شمشیرباز ویتنامی شکست خورد و از رسیدن به جمع 4 شمشیرباز برتر باز ماند.

همچنین مهسا پور رحمتی در اسلحه اپه در دور مقدماتی برابر حریفان هندی و اندونزیایی خود به برتری رسید اما با شکست 15 بر 14 برابر حریف هندی از دور رقابتها کنار رفت.

این رقابتها فردا نیز پیگیری می‌شود و آخرین نماینده بانوان ایران یعنی نجمه سازنچیان در اسلحه سابر برای کسب سهمیه المپیک به مصاف رقبای خود می‌رود.

رقابتهای بخش مردان نیز فردا آغاز می‌شود و طاهر آشوری و علیرضا ادهمی در اسلحه اپه و فلوره به مصاف رقبای خود می‌روند.

مجتبی عابدینی و علی پاکدامن نیز پیش از این سهمیه رقابتهای المپیک را کسب کردند و به همین دلیل تیم ملی مردان در این رقابتها در اسلحه سابر نماینده‌ای نداشت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید