Performancing Metrics

رقابت پینگ پنگ بازان ایران باآسیایی ها برای کسب سهمیه المپیک آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 332602
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 11:02
مسابقات تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیا از فردا با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف قاره در هنگ کنگ آغاز می شود تا وضعیت ۲۲ سهمیه بازی های المپیک در پایان این رقابت ها مشخص شود.

به گزارش اتاق خبر، تنیس روی میز ایران که حضور در المپیک ۲۰۱۲ لندن را درهر دو بخش مردان و زنان و توسط نوشاد عالمیان و ندا شهسواری تجربه کرد، در پایان یک دوره مسابقات انتخابی که از فردا در هنگ کنگ آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت، وضعیت خود را برای المپیک آتی مشخص خواهد کرد. 

برای شرکت در این دوره رقابت های انتخابی المپیک، تیم های تنیس روی میز مردان و زنان ایران شنبه گذشته با ترکیبی چهارنفره در هر بخش و با هدایت جمیل لطفالله نسبی و سیما لیوچی عازم هنگ کنگ شدند. علاوه بر این نمایندگانی از دیگر کشورهای قاره آسیا نیز به هنگ کنگ سفر کرده اند تا در رقابت با یکدیگر تکلیف سهمیه های آسیایی المپیک ریودوژانیرو را مشخص کنند. 

نوشاد و نیما عالمیان، افشین نوروزی و میدیا لطف الله نسبی همرا با ندا شهسواری، محجوبه عمرانی، مریم صامت و النا تیتارنکو نمایندگان ایران در مسابقات هنگ کنگ هستند. 

در پایان مسابقات انتخابی المپیک در هنگ کنگ ۲۲ سهمیه شامل ۱۱ سهمیه در هر یک از بخش های مردان و زنان میان شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. البته دارندگان این سهمیه ها طی دو مرله مسابقه ای که در هنگ کنگ برگزار میشود، مشخص خواهند شد. مرحله اول رقابت ها به صورت منطقه ای و در ۵ منطقه برگزار می شود. در این مرحله بازیکنان تنیس روی میز ایران در بخش آسیای میانه با حریفان شان که از کشورهای ازبکستان و قزاقستان هستند، رقابت می کنند.

در رقابت های منطقه ای ۵ سهمیه در هر بخش مردان و زنان توزیع می شود یعنی فقط نفرات برتر هر منطقه در این دو بخش صاحب سهمیه می شوند؛ سپس یک دوره رقابت دیگر برگزار می شود که در آن پینگ پنگ بازان همه کشورها شرکت دارند. ایران و دیگر کشورها در صورت کسب سهمیه در مسابقات منطقه ای، در این مرحله از مسابقات یک نماینده خواهند داشت در غیر این صورت مجاز به معرفی دو بازیکن در بخش مردان و زنان این مسابقات خواهند بود. 

تنیس روی میز ایران امیدوار است در بخش منطقه ای و از رقابت با نمایندگان کشورهای آسیای میانه بتواند برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو کسب سهمیه کند. در بخش بانوان این رقابت ها ۱۱ بازیکن و در بخش مردان هم ۱۰ بازیکن حضور دارند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید