برگزاری نهمین دوره نشست مشورت های سیاسی ایران و برزیل | اتاق خبر
کد خبر: 332623
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 12:28
نهمین دوره نشست های مشورتی سیاسی ایران و برزیل با حضور معاونین وزرای خارجه دو کشور در تهران برگزار شد.

اتاق خبر: ژوزه آلفردو گراسا لیماء معاون وزیر امور خارجه برزیل که به منظور برگزاری نهمین دور نشست مشورت های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل به تهران سفر کرده است، با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار کرد.

مجید تخت روانچی در این نشست با بیان اینکه کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل دارای جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می باشند، بر فرصت های موجود در گسترش روابط بین دو کشور تاکید کرد. وی روند توسعه روابط ایران و برزیل را در سطح مطلوبی ارزیابی و تبادل هیات های سطح بالا در سال های اخیر بین دو کشور را نشانی از تمایل برای توسعه روابط در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برشمرد.

ژوزه آلفردو گراسا لیما، معاون وزیر امور خارجه برزیل نیز در این نشست نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه را قابل توجه دانست و بر عزم دولت برزیل بر گسترش همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید و از سرگیری نشست مشورت های سیاسی بین دو کشور را گامی در جهت توسعه همه جانبه روابط دو کشور ارزیابی نمود.

در این دیدار معاونین وزرای خارجه دو کشور ضمن مرور تحولات روابط دوجانبه، برنامه های آتی روابط دو کشور را برای توسعه روابط مورد بررسی قرار دادند. در این نشست همچنین طرفین در زمینه مهمترین تحولات منطقه ای و بین المللی به تبادل نظر پرداختند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید