۴ میلیارد ریال توسط حامیان زنجانی به ایتام کمک شد | اتاق خبر
کد خبر: 332732
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 18:58
معاون کمیته امداد استان زنجان:
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: سال گذشته چهار میلیارد ریال توسط حامیان زنجانی به ایتام کمک شد.

اتاق خبر- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: سال گذشته چهار میلیارد ریال توسط حامیان زنجانی به ایتام کمک شد.

رضا حسنلو با اشاره به اینکه خانه انفاق در مرکز شهر زنجان واقع شده و در مدت فعالیت خود کارکرد مطلوبی در جذب حامیان داشته است، تصریح کرد: یکی از عمده طرح‌های اجرایی در خانه انفاق طرح اکرام ایتام است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۰۷ حامی در قالب طرح اکرام ایتام جذب و این حامیان کفالت ۳۴۴ یتیم را قبول کردند، افزود: میزان کمک حامیان به ایتام طی سال گذشته چهار میلیارد و ۲۹۲ میلیون و ۳۱۱ هزار ریال بود.

حسنلو با اشاره به اینکه سال گذشته در قالب طرح طاها (تامین آتیه ایتام از طریق بیمه عمر) نیز کفالت هشت یتیم به شش حامی واگذار شد، تصریح کرد: میزان کمک حامیان در این طرح نیز ۱۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، همچنین میزان کمک‌های مردمی در قالب فطریه عام را ۱۰۷ میلیون و ۷۸۳ هزار ریال اعلام کرد و گفت: همچنین سال قبل میزان فطریه سهم سادات ۸ میلیون ریال و میزان کفاره جمع‌آوری شده ۱۰۹ میلیون و ۶۸ هزار ریال بود.

حسنلو در ادامه، گزارشی از نحوه اجرای طرح صدقات در خانه انفاق ارائه کرد و افزود: مشارکت مردم در این طرح نیز چشمگیر است و سال قبل ۲۶۲ صندوق کوچک در این طرح توزیع شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، تعداد حامیان جذب شده در قالب طرح شفا (کمک به بیماران) را ۱۳ حامی با قبول کفالت ۱۳ بیمار اعلام کرد و افزود: در قالب اجرای این طرح ۱۹۲ میلیون و ۹۳۲ هزار ریال کمک مردمی جمع‌آوری شد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید