نواز شریف به نشست سازمان همکاری اسلامی نمی رود | اتاق خبر
کد خبر: 332772
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 21:27
نخست وزیر پاکستان به دلیل سفری اضطراری و مهم به لندن، شرکت در اجلاس سازمان همکاری اسلامی را لغو کرده است.

اتاق خبر - نخست وزير پاكستان كه قرار بود روزهاي 26 و 27 فروردين ماه جاري براي شركت در نشست سران سازمان همكاري اسلامي به تركيه سفر كند، اين سفر را به دليل سفري اضطراري و مهم به لندن لغو كرده است.
محمد نواز شريف از ممنون حسين رئيس جمهوري اين كشور خواسته است تا بجاي او در اجلاس استانبول شركت كند.اگر چه منابع رسمي پاكستان دليل لغو سفر نخست وزير اين كشور به تركيه را اعلام نكرده اند اما طبق بيانيه صادره از سوي دفتر نخست وزيري، نواز شريف قرار است فردا (چهارشنبه) به لندن سفر كند. در بيانيه ذكر شده است كه نواز شريف براي انجام معاينات معمول پزشكي به لندن مي رود.

با اين وجود، رسانه هاي پاكستان دليل سفر از پيش اعلام نشده نخست وزير اين كشور به لندن را ناشي از بحران اخير ايجاد شده پس از انتشار اسناد پاناما مي دانند.
نام سه نفر از چهار فرزند نواز شريف به نام ها حسين نواز، حسن نواز و مريم نواز در فهرست افشا شده ازسوي يك موسسه حقوقي پانامايي موسوم به 'موساك فونسكا' درخصوص شخصيت هاي و مقام هايي كه دارايي هاي هنگفت خارجي دارند، وجود دارد.

شبكه هاي خبري پاكستان همچنين از برنامه نواز شريف براي ملاقات با آصف علي زرداري رئيس جمهوري سابق و رهبر حزب مردم پاكستان در لندن خبر مي دهند. نام برخي اعضاي ارشد حزب مردم پاكستان هم در فهرست منتشر شده از سوي موسسه پانامايي وجود داد و نواز شريف و زرداري به احتمال فراوان براي رهايي از اين بحران جديد، در لندن مشورت خواهد كرد.

رسانه هاي پاكستان اعلام كرده اند كه سفر از پيش برنامه ريزي نشده و ناگهاني نواز شريف به لندن به فاصله كوتاهي بعد از انتشار اسناد افشاكننده پاناما عليه اعضاي خانواده اين نخست وزير، اين شائبه را ايجاد كرده است كه وي براي رهايي از بحران افشاي اسناد حاكي از فساد مالي اعضاي خانواده اش به لندن سفر مي كند تا راهي براي برون رفت از اين بحران بيابد.

برخي گزارش ها نيز حكايت از آن دارد كه نواز شريف در جريان سفر قريب الوقوع به لندن، به املاك و دارايي هاي خود و خانواده اش در انگليس سركشي خواهد كرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید