تداوم نقض آتش بس در یمن از سوی سعودی ها در روز دوم | اتاق خبر
کد خبر: 332838
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 01:39
منابع خبری یمن روز سه شنبه گزارش كردند: در روز دوم آتش بس در یمن مزدوران عربستان با حمایت جنگنده های عربستان همچنان مناطق مختلف یمن را هدف قرار دادند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، جنگنده های عربستان بامداد امروز منطقه «ضباب» در استان تعز را بمباران كردند كه در این حمله 4 غیر نظامی از جمله 3 زن كشته شدند.

همچنین جنگنده های عربستان در دو نوبت فرودگاه بین المللی تعز را هدف قرار دادند.

یگان های توپخانه مزدوران عربستان همچنین امروز منطقه «مشجح» و «هیلان» در استان مارب را هدف قرار دادند.

در همین منابع محلی به پایگاه خبری المسیره گفتند كه یگان های توپخانه مزدوران عربستان بخش هایی از شهرستان
«متون» در استان جوف را هدف قرار داده اند.

منابع نظامی یمن با محكوم كردند حمله امروز جنگنده های عربستان به منازل غیر نظامیان یمنی از نقض آتش بس در 24 ساعت گذشته خبر دادند.

روز گذشته نیز با آغاز آتش بس در یمن عربستان حداقل 40 بار این آتش بس شكننده را نقض كرده است.

آتش بس جدید در یمن، از ساعت 12نیمه شب یكشنبه بمنظور فراهم شدن مقدمات مربوط به مذاكرات آینده كه قراراست درتاریخ 18 آوریل دركویت برگزار شود، به مرحله اجرا گذاشته شد.

تاكنون چندین بار تلاش برای رفع مناقشه یمن كه موجب یك بحران انسانی در فقیر ترین كشور عربی شده است ، با شكست روبه رو شده و تهدیدهای جدید سعودی ها موفقیت آتش بس جدید را نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است.

در حالی قرار است كه 18 آوریل (30 فروردین) دور جدید گفت و گوهای صلح در یمن با حضور طرف های درگیر در یمن در كویت برگزار شود كه عربستان و متحدانش همچنان با نقض آتش بس جدید به بمباران غیر نظامیان و محاصره همه جانبه خود به این كشور ادامه می دهد.

تجاوز نظامیان سعودی به یمن تاكنون هزاران كشته و زخمی برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید