مرد فعال و دلسوز محیط زیست ایران در آرامستان اراک جای گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 333117
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 19:49
پیکر محمد باقر صدوق، مدیرکل سابق محیط زیست استان مرکزی و از پیشکسوتان و فعالان محیط زیست کشور در اراک تشییع شد و در آرامستان این شهر جای گرفت.

اتاق خبر: پیکر محمد باقر صدوق که در تاریخ ۲۲فروردین ماه سال جاری بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته بود پیش از ظهر چهارشنبه در اراک از مقابل منزل آن مرحوم تا آرامستان اراک با حضور جمع گسترده ای از مردم و مسئولان و فعالان زیست محیطی استان مرکزی تشییع و در آرامستان اراک به خاک سپرده شد.

به گفته افرادی که در آخرین ساعات حیات دکتر صدوق با وی در ارتباط بودند او در آخرین لحظات عمر خود نیز پیگیر امور مربوط به حوزه محیط زیست بود که به یکباره خاموش شد و در شب ۲۲ فروردین ماه۹۵ در خانه خود در تهران به دیار باقی شتافت.

مرحوم صدوق دارای دکترای محیط زیست و فرزند روحانی مبارز، حجت الاسلام  محمد صادق صدوق بود. وی در سال های پس از انقلاب سمت هایی از جمله کارشناس محیط زیست، مدیرکل محیط زیست استان خراسان، مدیرکل محیط زیست استان مرکزی، مدیرکل محیط زیست استان هرمزگان، مدیرکل محیط زیست استان تهران، سرپرست دفتر برنامه ریزی سازمان محیط زیست و معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست را عهده دار بود.

محمدباقر صدوق در سال ۷۸به عنوان مدیر نمونه سازمان محیط زیست در کشور، در سال ۱۳۸۰ به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور و در سال ۱۳۸۱ به عنوان پژوهشگر برگزیده استان مرکزی معرفی شد.

صدوق در دوران تصدی مدیریت محیط زیست استان مرکزی فعالیت های شجاعانه و ارزنده ای در راستای حفظ محیط زیست این استان به انجام رساند و طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک در زمان مدیریت وی بر محیط زیست استان مرکزی، به تصویب رسید.

طی روز گذشته نیز پیکر مرحوم صدوق در پارک طبیعت پردیسان تهران، با حضور مسئولان محیط زیست کشور و فعالان زیست محیطی تشییع شد تا روز چهارشنبه به اراک منتقل و در آرامستان این شهر به خاک سپرده شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید