تغییر تجهیزات ارتباطی ارتش آمریکا از سال آینده | اتاق خبر
کد خبر: 333230
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 01:48
برنامه‌های سال 2017 نیروهای نظامی آمریکا به دلیل مسائل تکنولوژیکی چون غلبه بر آلودگی‌های صوتی در مناطق جنگی و جلوگیری از نفوذ‌های امنیتی به چالش کشیده شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ارتش این کشور اخیرا برنامه‌ای را جهت گسترش شناسایی بیومتریک برای تجهیزات فرماندهی منتشر کرده است. براساس این برنامه ارتش آمریکا قصد دارد سربازان خود را به چنین تجهیزات بی‌سیم دستی مجهز کند. این تجهیزات تا سال 2017 در تکنولوژی فرماندهی صدا خواهند داشت.

در حال حاضر سربازان تجهیزات دستی را استفاده می‌کنند که به تلفن‌های همراه هوشمند و آی پدها شباهت دارند و به وسیله آنها دستورات حمله، مسیریابی و انتقال پیام‌های حیاتی انجام می‌شود. این وسایل همواره باید به روز شوند آن هم در حالی که تلاش سربازان در حین عملیات برای ورود و اجرای دستورات در حالی که دستکش خاکی به دست دارند معمولا با شکست مواجه می‌شود. اما جدای از این به روز رسانی مداوم چالش‌های تکنیکی دیگری هم هست که اقدامات و فعالیت سربازان را تضعیف می‌کند.

میادین جنگی پر سرو صدا هستند. این صدها سیستم‌ شناسایی صدای سیستم را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که این وسیله به سختی فرق بین چیزی که گفته شده با چیزی که فریاد زده شده را تشخیص نمی‌دهد. چالش دیگر حفظ امنیت این سیستم است چرا که افراد خاصی می‌توانند به شبکه دسترسی پیدا کنند.

مشکل دیگر این سیستم خطا در تشخیص چهره است. اگر سربازی تلاش کند در تاریکی به شبکه متصل شود. اقدام یا به دلیل پوشیده شدن دوربین وسیله یا پوشیده شدن صورت سرباز با ماسک بی‌نتیجه خواهد بود. اما در پروژه جدید ارتش آمریکا که از سال آینده اجرایی خواهد شد سربازان خواهند توانست از تجهیزات خود در میدان نبرد استفاده کنند و نگران از بین رفتن امنیت شبکه نباشند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید