صدور سند مالکیت از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می کند | اتاق خبر
کد خبر: 333372
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 18:07
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: صدور سند مالکیت روستایی نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها دارد.

اتاق خبر: علی محمدی،یکی از وظایف اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی به عنوان ارگانی مردمی و انقلابی مطالعه، بررسی، تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسکن محرومان روستایی و شهری است.

وی گفت: این بنیاد فعالیت‌های خود را با مشارکت مردمی و دستگاه‌های مختلف اجرایی در روستاها انجام می‌دهد.

محمدی صدور سند مالکیت روستایی را وظایف مهم این بنیاد عنوان کرد و افزود: به منظور ایجاد انگیزه و رسمیت بخشیدن به مالکیت روستایی، تشویق به سرمایه گذاری در روستاها، بهره گیری آسان‌تر از اعتبارات و تسهیلات بانکی، تثبیت مالکیت عرصه و اعیان به نام صاحبان آن بنیاد مسکن موظف شد از ابتدای برنامه دوم توسعه اقدام به تهیه نقشه تفکیکی بافت مسکونی و روستاهای واجد شرایط کند تا برای صدور به اداره ثبت ارسال شود.

وی اظهار کرد: بر این اساس از ابتدای اجرای طرح تاکنون بیش از ۶۰ هزار جلد سند مالکیت روستایی برای متقاضیان در خراسان شمالی صادر شده است.

محمدی با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در هفته بنیاد مسکن امسال نیز گفت: در این هفته سند مالکیت روستایی در روستاهای ینگه قلعه کسبایر و پیشی دره خراسان شمالی واگذار و ۳۲ خانوار نیز در این روستاها از سند مالکیت بهره‌امند می‌شوند.

وی تاکید کرد: صدور سند مالکیت روستایی نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی اضافه کرد: این استان از سال ۸۴ تا ۸۸ رتبه برتر کشوری صدور اسناد مالکیت روستایی را داشته است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید