طالبان به القاعده نزدیک تر شده است | اتاق خبر
کد خبر: 333931
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 17:15
فرمانده ناتو در افغانستان:
فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان پس از انتشار خبر مرگ «ملامحمدعمر» رهبر پیشین این گروه با بحران رهبری مواجه شده و این بحران آنان را به القاعده نزدیک تر کرده است.

اتاق خبر - ژنرال «جان نيكلسون» روز شنبه به خبرگزاري «رويترز» گفت كه طالبان در زمان رهبري ملاعمر با القاعده فاصله گرفته بود، اما پس از مرگ وي ارتباط بيشتري با گروه هاي تروريستي خارجي برقرار كرده و از جمله به القاعده نزديك تر شده است.

اين فرمانده نظاميان سازمان پيمان اتلانتيك شمالي (ناتو) افزوده است كه «اختر محمدمنصور» نتوانسته فاصله خود با القاعده را حفظ كند و علت اين نزديكي عدم مشروعيت وي و شبكه حقاني در بين افراد اين گروه است. شبكه حقاني يكي از شاخه هاي طالبان است.

پيش از اين نيز سازمان «سيا» و رييس جمهوري افغانستان هشدار داده بودند كه القاعده تلاش مي كند در افغانستان دوباره فعال شود و برخي مقامات محلي در استان ننگرهار از فعاليت دوباره القاعده در اين استان خبر داده بود.
'محمد اشرف غني' حدود دو هفته قبل به جامعه جهاني هشدار داد كه توجه زياد به داعش، القاعده را به فراموشي سپرده و جهانيان بايد متوجه باشند كه روزي هدف حمله غافلگيرانه آنان قرار نگيرند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید