عدد، جای نام خیابان های اصلی و بزرگراه های تهران را می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 334010
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 19:47
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به لزوم بازطراحی تابلوهای راهنمای معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت، گفت: با طراحی مجدد اعداد ۲رقمی به عنوان نشانه معابر به این تابلوها اضافه خواهد شد.

اتاق خبر - سید جعفر تشكری هاشمی تأکید كرد: برای مسافران و گردشگران خارجی كه به ایران سفر می كنند تلفظ نام برخی معابر بخصوص مسیرهای بزرگراهی بسیار مشكل است.

او با بیان اینكه به حافظه سپردن و خواندن نام بزرگراهی مانند شیخ فضل الله نوری برای یك فرد خارجی سخت است، گفت: می خواستیم با جایگزینی اعداد به جای حروف انگلیسی این مشكل را برای مسافران و گردشگران خارجی حل كنیم كه با مخالفت روبه رو شدیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به مخالفت ها با مطرح شدن این موضوع گفت: بر حذف حروف انگلیسی پافشاری نمی كنیم اما بر شماره گذاری مانند بزرگراه 29 شرقی و باز طراحی تابلوها تاكید داریم تا سردرگمی برای خارجی زبان ها در یافتن مسیرها ایجاد نشود.

با بیان اینكه باید مطالعات دقیق برای طراحی تابلو ها انجام شود، گفت: فشردگی نوشته ها بر روی تابلوی راهنمای معابر زیاد است و باید طراحی به شكلی انجام شود كه با تغییر اندازه حروف نگاشته شده تابلوها مشكل دید برای رانندگان در مسیریابی ایجاد نشود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید