کاهش چشمگیر عوارض واردات انواع خودرو به قشم | اتاق خبر
کد خبر: 334066
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 00:01
سرپرست اداره‌کل ترانزیت و گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به کاهش چشمگیر عوارض واردات انواع خودرو به این منطقه خبرداد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم ،کاظم قربانی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به کاهش چشمگیر پرداخت عوارض ورود خودروهای خارجی به این جزیره اظهارداشت: این امر پس از بازنگری ارزش و تعرفه گمرکی از ۲۷ اسفندماه سال گذشته و  با هدف جلوگیری از ورود بی رویه خودروهای نامناسب و فرسوده سرزمین اصلی به این منطقه محقق شد.

وی گفت: این سیاست از سوی اداره کل گمرک و ترانزیت قشم و بنا به دستور حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حال اجرا است.

سرپرست اداره کل ترانزیت و گمرک سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه از افزایش عمر ورود انواع خودرو از تاریخ ۲۷ اسفند ۹۴ با توجه به کیفیت ساخت خودروهای خارجی، از یک تا سه سال خبرداد.

قربانی با اشاره به کاهش تعرفه ورود انواع سواری، ون، وانت، استیشن و کامیونت، مینی بوس، کامیون و ماشین آلات راه سازی بیان‌داشت: علاوه بر افزایش زمان ساخت خودروها، ترخیص آنها نیز نیازمند دریافت تائید فنی است.

وی تصریح‌کرد: تا پیش از این، ورود مینی بوس، اتوبوس،کامیونت و ون به قشم زیر مدل ۲۰۱۴ با حد اکثر ۲ سال زمان ساخت و تعرفه صفر تا ۱۰ درصد مجاز بود که طبق سیاست جدید مدل ساخت این خودروها با سه سال کاهش به ۲۰۱۱ و تعرفه آن نیز به صفر تا ۱۲ درصد رسیده است.

به گفته سرپرست اداره‌کل ترانزیت و گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به کاهش واردات انواع سواری استیشن و وانت از مدل ۲۰۱۳ به ۲۰۱۱ بیان‌کرد: تعرفه این خودرو از ۵ تا ۲۰ درصد به رقم ۴ تا ۱۴ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: مدل مجاز کامیون و تریلر با کفی نیز از ۲۰۱۱ به ۲۰۰۸ و تعرفه آن نیز به جای صفر تا ۲۵ درصد به صفر تا ۱۸ درصد کاهش یافته است.

سرپرست اداره کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه با اشاره به واردات تاکسی‌های خارجی به جزیره قشم بیان‌کرد: واردات تاکسی مدل ۲۰۱۴ به جای خودروهای ویژه حمل و نقل عمومی از تاریخ ۲۷ اسفند ۹۴ با مدل ۲۰۱۵ مجاز شده و تعرفه آن نیز از صفر تا ۵ به صفر تا ۶ درصد رسیده است.

قربانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نحوه واردات انواع ماشین آلات راه سازی با افزایش عمر دو ساله ساخت آن گفت: وارد کنندگان ماشین آلات راه سازی از این پس می‌توانند به جای مدل ۲۰۰۸ با تعرفه صفر تا ۴۰ درصد،  مدل ۲۰۶ با تعرفه صفر تا ۲۲ درصد وارد جزیره قشم کنند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید