طالبان مدعي محاصره مركز استان جوزجان افغانستان شد | اتاق خبر
کد خبر: 334094
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 08:51
گروه طالبان مدعي شد كه درگيري ميان نيروهاي دولتي و آنان در شهرستان «خوشتيپه» و مناطق اطراف آن در استان جوزجان شدت يافته و «شبرغان» مركز اين استان در محاصره نيروهاي اين گروه قرار گرفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايرنا، «ذبيح الله مجاهد» سخنگوي گروه طالبان بعدازظهر روز شنبه با انتشار اطلاعيه اي كه در پايگاه اطلاع رساني اين گروه منتشر شده، افزوده است كه اين درگيري ها از صبح امروز آغاز شده و تاكنون چهار پايگاه نيروهاي دولتي را تصرف كرده اند.
وي گفته است كه اجساد شش تن از نيروهاي پليس در ميدان نبرد باقي مانده است و شمار ديگري از اين نيروها زخمي شده اند.
سخنگوي طالبان افزوده است كه همزمان با آغاز نبرد در جوزجان، نيروهاي اين گروه در استان «فراه» افغانستان نيز سرگرم نبرد سنگين با نيروهاي دولتي هستند و در منطقه «كنسك» از توابع شهرستان «بالا بلوك» اين استان، دو پايگاه دشمن را به تصرف خود درآورده اند.
مجاهد گفته است كه اين حملات گروه طالبان در چارچوب عمليات تازه اين گروه با عنوان عمليات «عمري» صورت گرفته است.
شوراي موسوم به رهبري طالبان روز 24 فروردين با انتشار اطلاعيه اي از آغاز عمليات بهاري به نام ملا محمد عمر رهبر پيشين اين گروه و نيز فتح مسلمانان به رهبري «عمر فاروق» خبر داد و افزود كه اين عمليات براي در تنگنا قرار دادن خارجي ها تدارك ديده شده و تا خروج آنان از افغانستان ادامه خواهد يافت.
گروه طالبان باوجود آن كه هدف از عمليات خود را در تنگنا قرار دادن خارجي ها براي خروج از كشور خوانده است، اما با انفجارهاي انتحاري و بمب گذاري هاي متعدد، جان غيرنظاميان و شهروندان عادي را تهديد مي كند و از آنان قرباني مي گيرد.
«قدمشاه شهيم»، فرمانده ارتش افغانستان پس از اغاز عمليات بهاري طالبان گفت كه اين گروه تنها نام عمليات خود را عوض كرده اند و تحركات آنان مانند سال هاي گذشته در عمليات انتحاري و هدف قرار دادن غيرنظاميان است و آنان قادر به تصرف هيچ استاني در افغانستان نخواهند شد.
گروه طالبان روز جمعه گذشته به شهر قندوز مركز استاني به همين نام در شمال افغانستان حمله كردند، اما نيروهاي دولتي آنان را سركوب كردند. با اين حال سخنگوي طالبان در اطلاعيه امروز خود گفته است كه آتش سنگين ميان نيروهاي دولتي و آنان در اين شهر جريان دارد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید