رییس مرکز پژوهش‌های مجلس روز ارتش را تبریک گفت | اتاق خبر
کد خبر: 334185
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 15:03
رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در پیامی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

اتاق خبر: در پیام کاظم جلالی به مناسبت روز ارتش آمده است:

29 فروردین ماه به نام و یاد ارتش جمهوری اسلامی ایران تداعی کننده رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های دلاورانی است که در طول سال‌های پس از انقلاب و در روزهای حساسی همچون دوران دفاع مقدس، تندیس زیبایی از ایثار و شجاعت آفریدند و در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی برگ‌هایی زرین نشاندند. امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه ایمان با حرکت در مسیر ولایت، الگویی کم‌نظیر از ارتشی ولایی و مکتبی در حفظ هویت، کیان و ارزش‌های متعالی جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داده است.

تلاش‌ها، شجاعت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های متمادی آنچنان بر بلندای تاریخ این مرزوبوم خوش درخشیده است که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی 29 فروردین «یک روز تاریخی و پر مضمون و جزو خاطره‌های ماندگار و معنادار به حساب می‌آید». روزی که بی‌تردید تجلی روشنی از رشادت‌های ارتش در طول سال‌های پس از انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس و فرصتی مغتنم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره پایمردی‌های نیروهای جان‌ برکف ارتش جمهوری اسلامی ایران است. ارتشی که با تقدیم 45 هزار شهید در سال‌های جنگ تحمیلی، دشمنان را در دستیابی به اهداف و توطئه‌های خویش ناکام گذاشت و امروز نیز استوارانه در برابر دسیسه‌های تروریست‌ها و خیالات خام آنها، استوارنه بر عزم خویش در دفاع از کیان ایران اسلامی ایستاده‌اند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران همگام با انقلاب با گذر از روزهای حساس و پرالتهاب و با بهره‌مندی از تجارب 8 ساله جنگ تحمیلی، امروز به بالندگی رسیده و با اتکا به تجارب بومی و متخصصان و دانشمندان جوان ایرانی بر توانمندی‌های دفاعی ایران اسلامی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی افزوده است.

اینجانب 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی را به خانواده‌ معظم و بزرگوار شهدا و جانبازان عزیز ارتشی و تمام حماسه‌آفرینان نیروهای زمینی، دریایی و هوایی ارتش تبریک می‌گویم. توفیق روزافزون تمامی مدافعان حریم امن جمهوری اسلامی ایران را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب از درگاه ایزدمنان خواستارم.

منبع:مهر

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید