Performancing Metrics

راه خروج صنعت خودرو از رکود، مشارکت با خودروسازان خارجی است | اتاق خبر
کد خبر: 334331
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 20:07
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران
فعالان صنعتی کشور پیش بینی می کردند که با وجود اقدامات دولت صنعت خودرو از رکود خارج نشود. این صنعت تا زمانی که به سمت رقابتی شدن نرود، رشد نمی کند.

اتاق خبر- فعالان صنعتی کشور پیش بینی می کردند که با وجود اقدامات دولت صنعت خودرو از رکود خارج نشود. این صنعت تا زمانی که به سمت رقابتی شدن نرود، رشد نمی کند. اینکه با سوبسید و اعطای وام های کم بهره مشتریان را به واحدهای نام نویسی برای خرید خودرو بکشانیم، تحریک تقاضا نیست.

حمیدرضا صالحی عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در واکنش به کاهش 14 درصدی تولید خودرو در سال 94 و تلاش دولت برای تحریک تقاضا در این بخش در سال گذشته با اعطای وام با بهره پایین به مشتریان گفت: فعالان صنعتی کشور پیش بینی می کردند که با وجود اقدامات دولت صنعت خودرو از رکود خارج نشود. این صنعت تا زمانی که به سمت رقابتی شدن نرود، رشد نمی کند. اینکه با سوبسید و اعطای وام های کم بهره مشتریان را به واحدهای نام نویسی برای خرید خودرو بکشانیم، تحریک تقاضا نیست.

صالحی گفت: در سال گذشته بسیاری از متقاضیان نه برای خرید خودرو بلکه به انگیزه استفاده از یک وام کم بهره وارد چرخه تقاضای خودرو در طرح دولت شدند و البته از این خودروها استفاده نخواهند کرد. ما در ادامه این طرح، شاهد نقل و انتقالات غیررسمی همین خودروها هستیم و در عمل دیدیم که این وام نه کمکی به صنعت خودروسازی کرد، نه به رقابتی شدن فضا دامن زد، و نه خدمتی به مردم برای استفاده از یک خودروی خوب با ایمنی بالا بود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: یکی از فواید پسابرجام ارتباط شرکت های ایرانی و خارجی است و به نظر من بهترین راه خروج صنعت خودروی ایران از رکود، مشارکت با سرمایه گذاران و خودروسازان خارجی است. در حال حاضر، مذاکرات شرکت خودروسازی ایران با شرکت های خارجی مثل پژو برای تولید خودرو در ایران با سطح استاندارد بالا و با کیفیت، اتفاق خوبی برای صنعت خودروسازی کشور است و امیدواریم برای تولید خودرویی که مردم کشور شایسته استفاده از آن هستند، قدم های بزرگتری برداشته شود.

منبع: اتاق تهران 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید