نیاز نداشتن کشور به موشک به معنای انحلال ارتش است | اتاق خبر
کد خبر: 334337
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 20:31
فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در شمال شرق کشور گفت: افرادی که امروز شعار نیاز نداشتن کشور به موشک را سر می دهند در ابتدای انقلاب نیز انحلال ارتش را خواستار بودند.

اتاق خبر: امیر سرتیپ علی جهانشاهی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل میدان ۱۵ خرداد مشهد با اشاره به اینکه همان‌هایی که امروز می‌گویند کشوری نیازی به داشتن موشک ندارد در آن زمان خواستار انحلال ارتش بودند، گفت: امام راحل با نام‌گذاری روز ۲۹ فروردین به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران روح جدیدی در کالبد آن دمیدند و حیات مجددی به ارتش دادند.

وی با اشاره به انحلال ارتش در اوایل انقلاب به منظور ساقط کردن نظام اسلامی اظهار کرد: متاسفانه برخی از مسئولان نظام در ابتدای انقلاب ساده لوحانه شعارهای انحلال ارتش را پیروی می کردند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در شمال شرق کشور تاکید کرد: ارتش در پاسخ به اعتماد امام راحل و رهبر معظم انقلاب از روزهای آغازین انقلاب به‌عنوان بازوی توانمند نظام در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب و حفظ تمامیت ارضی کشور از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

وی تقدیم دو هزار شهید ارتشی در سرکوبی قائله های ترکمن صحرا و کردستان را نشان از عملکرد و وفاداری ارتش به نظام عنوان کرد و گفت: حماسه آفرینی ارتش در هشت سال دفاع مقدس برگ زرین دیگری را در کارنامه این نیروهای خدوم نظام ثبت و ضبط کرد.

امیر سرتیپ جهانشاهی خاطرنشان کرد: دلاورمردان ارتش در حماسه دفاع مقدس به‌گونه‌ای عمل کردند که موفق شدند جلوی پیشروی دشمن را بگیرند و با وحدتی که بین یگان‌های نیروهای مسلح وجود داشت ارتش تا دندان ‌مسلح عراق را که توسط کشورهای غربی پشتیبانی می‌شد از کشور بیرون راندند.

وی ادامه داد: تقدیم ۵۰ هزار شهید ارتشی و وجود هزاران جانباز و آزاده ارتشی در نبرد هشت ساله علیه رژیم بعثی عراق از دیگر حماسه ها و جانفشانی های دلاورمردان نیروهای ارتش است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در شمال شرق کشور با اشاره به نقش ارتش جمهوری اسلامی پس از جنگ تحمیلی گفت: در حال حاضر ارتش جمهوری اسلامی با خودکفایی در ساخت تجهیزات نظامی و استفاده از تاکتیک‌ها و فناوری‌های جدید در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور اقتدار نظام اسلامی را تثبیت کرده اند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید