تصويب ٧٢٠مصوبه برای رفع مشكلات واحدهای توليدی در ستاد تسهيل تولید | اتاق خبر
کد خبر: 334374
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 21:21
استاندار تهران با اشاره به اينكه وضعيت ٥٥٥ واحد توليدی طی سال ٩٤ در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان بررسی شد، گفت: در همين راستا ٧٢٠ مصوبه برای بهبود وضعيت اين واحدهای توليدی مصوب شد.

اتاق خبر: سیدحسین هاشمی در نخستین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران كه در استانداری برگزار شد اظهار كرد: از این تعداد ٣٩٥ مصوبه اجرایی شده و دیگر مصوبات نیز در مسیر اجرایی شدن قرار دارند.

وی تصریح كرد: این ستاد از سال گذشته و براساس مصوبه دولت در استان ها شكل گرفته كه براساس آمارها در تهران نسبت به سایر استان ها شمار بیشتری از جلسات این ستاد تشكیل شده است.

استاندار تهران اظهار كرد: در این مدت وضعیت ٥٥٥ واحدتولیدی دارای مشكل در ٩٣ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بررسی و تعیین تكلیف شد.

هاشمی بیشترین مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران را مربوط به امور بانكی عنوان كرد و گفت: ٤١ درصد مصوبات به اموربانكی، ٢٦ درصد به بیمه ها، ٢١ درصد به امور مالیاتی و بقیه به سایر موارد مرتبط بوده است.

وی یادآور شد: وضعیت واحدهای تولیدی مطرح شده در ستاد تسهیل تولید استان ابتدا در كارگروه های تخصصی زیرمجموعه برسی و ارزیابی و سپس برای جمع بندی و گرفتن مصوبه به ستاد ارجاع داده می شوند.

هاشمی با اشاره به اینكه وضعیت واحدهای دارای مشكل از طریق استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود تاكید كرد: با در نظر گرفتن واقعیت ها تا جای ممكن بر اساس قانون به واحدهای تولیدی كمک خواهد شد.

استاندار تهران اولویت اصلی استان در سال جدید را فعال كردن كامل ظرفیت واحدهای تولیدی نیمه فعال دانست و گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مسئول اولویت بندی این واحدها و پیشنهاد راهكارهایی است تا این واحدها به ظرفیت مطلوب كه حداقل ٨٠ درصد است برسند.

به گفته هاشمی، فعال كردن كامل  واحدهای نیمه فعال در راستای ایجاد اشتغال با كمترین هزینه و بدون سرمایه گذاری است

وی با بیان این كه ١٧ هزار واحد تولیدی در استان تهران فعالیت دارند یادآور شد: اگر نیمی از این واحدها دارای مشكل باشند با حل آن بین ١٥ تا ٢٠ درصد به آمار اشتغال استان اضافه می شود.

استاندار تهران گفت: ایجاد اشتغال در حقیقت نجات نهاد خانواده است و سایه بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله بزهكاری از سر جوانان برداشته می شود.

وی  با اشاره به اینكه جذب سرمایه گذاری های جدید بر اساس سیاست های دولت تدبیر وامید از دیگر اولویت استان تهران است یادآور شد: در بخش های صنایع پیشرفته (هایتك)، صنایع غذایی و نیز بازسازی و نوسازی صنایع كنونی استان، ظرفیت گسترده ای برای سرمایه گذاری و اشتغال وجود دارد.

 هاشمی با اشاره به این كه در سال ٩٤ ایجاد ١٢ هزار هکتار شهرك صنعتی جدید در استان مصوب شد خاطرنشان كرد: این كار برای ساماندهی واحدهای موجود و انتقال به این شهرك ها و نیز تجهیز آن ها به فناوری های نوین بسیار مهم است.

استاندار تهران گفت: به منظور فعال كردن واحدهای تولیدی، جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرپنجشنبه برگزار می شود ضمن اینكه برگزاری نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت ماهانه ادامه خواهد داشت.

در این نشست، مشكلات شماری از واحدهای تولیدی استان تهران مطرح و برای رفع آن ها دستوراتی از سوی استاندار صادر شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید