رایزنی «نبیل العربی» و «دی میستورا» در خصوص وضعیت سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 334448
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 02:27
دبیرکل اتحادیه عرب و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در جریان دیدار در ژنو در رابطه با وضعیت سوریه و مذاکرات صلح این کشور در ژنو بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب با «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه و «عزالدین الرمزی» معاون وی در ژنو دیدار کرد.

بر اساس این گزارش طرفین در این دیدار در خصوص اوضاع سوریه و نتایج مشورت ها و تماس های دی میستورا با طرف های منطقه ای و جهانی مرتبط با اوضاع سوریه به علاوه مشورت های مستمر وی با طرف های سوری بحث و رایزنی کردند.

همچنین نبیل العربی و دی میستورا در این دیدار در رابطه با مذاکرات صلح سوریه در ژنو میان هیأت دولت سوریه و معارضان نیز بحث و تبادل نظر کردند.

دبیرکل اتحادیه عرب و نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در این دیدار بر ضرورت ادامه تلاش ها برای ضمانت تحویل کمک های بشردوستانه به تمامی مناطق تحت محاصره و تثبیت توقف عملیات نظامی تاکید کردند تا از این طریق شرایط برای موفقیت مذاکرات ژنو فراهم گردد؛ مذاکراتی که بر بیانیه ۲۰۱۲ در ژنو، بیانیه های صادر شده در نشست های وین و مونیخ از سوی گروه های جهانی حامی سوریه به علاوه قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت مبتنی است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید