برنامه نمایش فیلم‌ های اولین روز جشنواره فجر برای اهالی رسانه | اتاق خبر
کد خبر: 334669
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 04:30
برنامه نمایش فیلم‌ها در نخستین روز جشنواره جهانی فیلم فجر که مختص اهالی رسانه است، اعلام شد.

به گزارش اتاق خبر، برنامه نمایش فیلم‌ها در روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه در کاخ سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد. اهالی رسانه پیش از شروع رسمی برنامه‌های این دوره می‌توانند به تماشای ۵ فیلم از بخش‌های مختلف بنشینند.

در سانس ساعت ۱۵ و در سالن ۱ کاخ جشنواره، فیلم «جنون» روی پرده می‌رود. در سانس ساعت ۱۸، در سالن شماره ۴ فیلم «سپیده دم» اکران می‌شود. ساعت ۲۰ در همین سالن، فیلم سینمایی «کوهستان جادویی» نمایش داده می‌شود.

همچنین در ساعت ۱۸ در سالن ۵ کاخ جشنواره، فیلم «یخ و آسمان» اکران می‌شود و ساعت ۲۰ در همین سالن فیلم «گنج» به نمایش درخواهد آمد.

یخ و آسمان

عوامل: کارگردان: لوک ژاکه، فیلمنامه نویس: لوک ژاکه، تهیه کننده: ریچارد گرندپی‌یر، رومین لوگراند، ویوین اصلانیان.

خلاصه داستان «یخ و داستان»: لوک ژاکه با این فیلم داستان کلود لوریو را روایت می‌کند، کسی که در سال ۱۹۵۷ به سراغ مطالعه روی زمین‌های برفی جنوبگان می‌رود. او از تاریخ سیاره زمین و آینده انسان می‌گوید. آینده‌ای که به اثر به جا مانده از انسان بر زمین وابسته است. یک ماجراجویی علمی بی‌همتا، داستان عمری که وقف جستجو برای رمزگشایی از زیست پنهان در قلب دنیایی یخ‌زده شده است.

جنون

عوامل: کارگردان: امین آلپر، فیلمنامه‌نویس: امین آلپر، تهیه‌کننده: نادر اوپرلی، انیس کوستپن، جم دوروک، بازیگران: مهمت اوزگور، برکای آتش، تولین اوزن، موفیت کایاجان، اوزن آکبابا.

خلاصه داستان «جنون»: خشونت‌های سیاسی استانبول را تسخیر کرده است. مردی به نام غدیر از زندان آزاد می‌شود به این شرط که با واحد اطلاعاتی جدیدی کار کند که برای پیدا کردن مواد منفجره بمب‌سازی در آشغال‌های شهر جستجو می‌کنند. غدیر برادرش احمد را در یکی از این محله‌ها پیدا می‌کند. احمد با گروهی که مسئولیتشان سگ‌کشی است کار می‌کند و به خاطر گرم‌نگرفتن و برخورد سردی که با برادرش دارد، غدیر را نسبت به خود به شک و تردید می‌اندازد...

کوهستان جادویی

عوامل: کارگردان: آنکا دمیان، گیوم دسیل، فیلمنامه‌نویس: آنکا دمیان، آنا وینکلر، تهیه‌کننده: آنکا دمیان، بازیگران: کریستوف میوزک، پان مارک بار، ژرزی رادزیلوویچ.

خلاصه داستان «کوهستان جادویی»: آدام جیسک وینکر یک پناهنده لهستانی در پاریس، زندگی بدون محدودیتی را طی می‌کند. زندگی ماجراجویانه او در دهه ۸۰ میلادی در پیچ دگرگونی می‌افتد، او خودش را شوالیه‌ای در قرن بیستم تصور کرده که فرانسه را با شجاعت و بی‌تجربگی تواما به مقصد افغانستان برای جنگ در کنار فرمانده مسعود ترک می‌کند. با رسیدن سپتامبر سال ۲۰۰۱، سرنوشت او تصویری در تناسب با افشاگری تاریخ می‌سازد و همچنین او را به تفکر درباره عاقبت خود وامی‌دارد.

گنج

عوامل: کارگردان: کورنلیو پورومبویو، فیلمنامه‌نویس: کورنلیو پورومبویو، تهیه‌کننده: مارچلا اورسو، سیلویا پیالا، نادیا تورینسف، جولیا گایت، بازیگران: کوزین توما، آدریان پورکارسکو، کورنلیو کازمی، کریستینا توما، نیکودین توما.

خلاصه داستان «گنج»: کوستی زندگی آرامی دارد و خودش را یک قهرمان می‌داند. یک روز عصر همسایه‌اش رازی درباره یک گنج خاک شده در باغ پدربزرگش را با او درمیان می‌گذارد و می‌گوید که اگر کوستی به او کمک کند و یک فلزیاب استخدام کند تا محل گنج را مشخص کنند، حاضر است نیمی از هر آنچه را پیدا می‌کنند، به او بدهند و کوستی می‌پذیرد. فقط یک آخر هفته فرصت دارند که این گنج مخفی را پیدا کنند. با وجود تمامی موانع و مشکلاتی که بر سر راه دارند، کوستی ناامید نمی‌شود. برای همسر و پسرش او یک قهرمان واقعی است، هیچ چیز و هیچ کس هم جلودارش نیست.

سپیده‌دم

عوامل: کارگردان: لیلا پاکالنینا، تهیه‌کننده: لیلا پاکالنینا، کاسپر کالاس، مالگورزاتا استارون، بازیگران: آنتون گئورگ، ویلیس دائودزیس، ویکتور زبروفسکی، آندریس کیس، لی‌ینا اسموکسته، گیرتس کرومینس، رودولف پله‌پیس، ایوار بارکوفسکیس.

خلاصه داستان «سپیده دم»: یانیس در یکی از مزارع کار جمعی شوروی به نام دان کار و زندگی می‌کند در حالیکه پدرش دشمن شماره یک این مزرعه (و سیستم شوروی) است و می‌خواهد آن را نابود کند. یانیس کوچک به پدرش خیانت می‌کند و پدر انتقامش را از پسر می‌گیرد.

جشنواره جهانی فیلم فجر اول تا ششم اردیبهشت ماه امسال با دبیری رضا میرکریمی در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید