دیدار غیرمنتظره وزیر خارجه انگلستان از لیبی | اتاق خبر
کد خبر: 334766
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 22:43
روز دوشنبه وزیر امور خارجه انگلستان در یک دیدار غیره منتظره وارد ترابلس شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلستان روز دوشنبه در یک دیدار غیرمنتظره وارد ترابلس پایتخت لیبی شد. این تازه ترین دیدار یک مقام خارجی در راستای اعلام حمایت از «دولت وحدت ملی» در لیبی است.

سفر وزیر امور خارجه انگلستان به لیبی در حالی انجام شد که پارلمان این کشور آفریقایی از سوی جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن دولت وحدت ملی تحت فشار قرار دارد. در همین راستا پارلمان لیبی قرار است مراسم رأی اعتماد به اعضای کابینه دولت وحدت ملی را برگزار نماید.

این دیدار همچنین مقارن با اقداماتی است که از سوی دولت وحدت ملی لیبی به منظور تقویت نفوذش بر این کشور جنگ زده آفریقای شمالی انجام می گیرد که از آن جمله می توان به معرفی سه وزارتخانه جدید به پارلمان این کشور اشاره کرد. این سه وزارتخانه عبارتند از: وزارت امور اجتماعی، جوانان و ورزش؛‌ وزارت مسکن؛  و وزارت امور عام المنفعه.

شایان ذکر است که رأی اعتماد پارلمان لیبی می تواند گام مهمی برای دولت وحدت ملی به ریاست فایز السراج باشد؛ دولتی که تحت لوای حمایت سازمان ملل از یک توافقنامه تقسیم قدرت در ماه دسامبر، تشکیل شد.

فیلیپ هاموند چهارمین وزیر خارجه اروپایی است که از لیبی دیدن می کند. پیش از وی، وزرای خارجه ایتالیا، فرانسه و آلمان به این کشور آفریقایی سفر کرده اند.

گفتنی است که اروپا بطور فزاینده ای نگران گسترش گروه تروریستی داعش در لیبی است، زیرا تروریستهای وابسته به داعش در این کشور و در فاصله سیصد کیلومتری ایتالیا در امتداد دریای مدیترانه یک پایگاه نظامی ایجاد کرده اند. از اینرو، این کشور نفت خیز خواستار کمک دولتهای اروپایی برای مبارزه با تروریسم،‌ مهاجرت غیرقانونی و آموزش نیروی نظامی و انتظامی خود شده است.

یک مشاور رسانه ای وابسته به دولت وحدت ملی لیبی در گفتگو با خبرگزاری رسمی فرانسه اظهار داشت: «آقای هاموند در حال حاضر در ترابلس به سر می برد و قرار است با شورای ریاست جمهوری (به ریاست سراج) دیدار کرده و پس از این دیدار یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار نماید».

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید