مادورو راستگرايان آمريكا را به تلاش در انجام كودتا در برزيل متهم كرد | اتاق خبر
کد خبر: 334838
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 08:08
به دنبال انتشار تصميم مجلس برزيل در استيضاح «ديلما روسف» رئيس جمهوري اين كشور، «نيكلاس مادورو» رئيس جمهوري ونزوئلا در همدردي با وي، راستگرايان آمريكا را به تلاش در انجام كودتا در برزيل متهم كرد.

اتاق خبر - به نقل از شبكه اخبار 24 ونزوئلا، مادورو روز دوشنبه در صفحه توييتر خود نوشت: راستگرايان قاره آمريكا، حاكميت مردمي را نمي‌ شناسند.
وي با طرح اين سوال در كنار عكسهاي ديلما روسف كه 'آيا راستگرايان مي‌ خواهند ما را ناپديد كنند؟' افزود: ما بايد هوشيار باشيم؛ زيرا آنها در كمين هستند.
مادورو در طول هفته هاي اخير، چندين بار حمايت خود از رئيس جمهوري برزيل را ابراز داشته و گفته بود كه روسف 'قرباني يك تلاش كودتاي رسانه اي و قضايي است كه بخشي از يك تهاجم امپرياليستي هستند و مي‌ خواهند به حيات چپگرايان آمريكاي لاتين خاتمه دهند'.
وي هفته پيش در يك سخنراني گفته بود: تلاش براي سرنگوني نخستين رئيس جمهوري زن برزيل، ناگفته هاي بسياري از دغدغه امپرياليستي كه در قاره مستقر شده را به همراه دارد.
تصميم مجلس عوام برزيل، كه روسف را در لبه پرتگاه قرار داده، پس از يك جلسه ماراتني بحث و گفت وگو كه از روز جمعه آغاز شد و تا يكشنبه شب ادامه داشت، اخذ شد.
در اين ارتباط، منتقدان روسف وي را به انجام مانورهاي حسابداري غير قانوني براي پنهان كردن نتايج دولتي در سالهاي 2014 و 2015، تغيير بودجه از طريق قانون و انباشته كردن بدهي و عقد وام ها با بانك هاي دولتي متهم كرده ا‌ند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید