ارتقای اورژانس اجتماعی از اولویت‌های وزارت کار و رفاه اجتماعی | اتاق خبر
کد خبر: 334899
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 11:52
مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: ارتقای کمی و کیفی اورژانس اجتماعی از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

اتاق خبر: روزبه کردونی در نشست شورای اورژانس اجتماعی که در محل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور علی ربیعی برگزار شد، اظهار کرد: نهادهای مختلف هر کدام با توجه به مسوولیت‌های خود می‌توانند در موضوع کنترل آسیب‌های اجتماعی در کشور ایفای نقش کرده و این مساله را با توجه به نقش سازمانی خود، مهار کنند.

وی ادامه داد: ارتقای کمی و کیفی اورژانس اجتماعی از اولویت‌های وزارتخانه در ارائه خدمات اجتماعی است.

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی در ادامه تصریح کرد: اورژانس اجتماعی از طریق شماره 123 به مردم درخصوص بروز آسیب‌های اجتماعی خدمت‌رسانی می‌کند. مددکاران اجتماعی اورژانس‌های اجتماعی نیز به شکل سیار و یا مستقر در پایگاه‌های اجتماعی به تمامی مراجعان خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهند.

وی در ادامه به اولین جلسه شورای اورژانس اجتماعی کشور اشاره کرد و ضمن بیان آنکه جلسه نخست شورای اورژانس اجتماعی کشور به بیان مشکلات این نهاد اجتماعی گذشت و چند مصوبه نیز به همراه داشت، گفت: در جلسه نخست شورای اورژانس اجتماعی، نماینده نیروی انتظامی اظهار کرد از این امکان و ظرفیت را از ظرفیت کالبدی بهزیستی در زمینه‌های مددکاری و مشاوره و... استفاده کنند.

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه عنوان کرد: همچنین نماینده سازمان صداوسیما نیز اعلام کرد که هرگونه تیزر و انیمیشن درخصوص اورژانس اجتماعی بدون حساسیت مالی پوشش داده و پخش کنند.

کردونی در ادامه اظهار کرد: نکته حائز اهمیت در جلسه اول شورای اورژانس اجتماعی کشور آن بود که نماینده وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد که در این وزارتخانه بررسی می‌کنند که چنانچه در برخی از شهرستان‌ها اورژانس‌های اجتماعی به زمین نیاز داشته باشد، این زمین‌ها را در اختیار آنها بگذارند.

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی کار و رفاه اجتماعی در ادامه به گسترش اورژانس اجتماعی در چند شهر نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در برخی از استان‌ها مشکلات عدیده‌ای در خصوص ارائه خدمات اورژانس اجتماعی داریم و همچنین در برخی استان‌ها با مشکلات اعتباری روبه‌رو هستیم که باید این مشکلات حل شوند و در صورت رفع این مسائل می‌توانیم اقدامات خوبی را در این حوزه به انجام برسانیم.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید