ترامپ و كلینتون در انتخابات مقدماتی در نیویورك پیروز شدند | اتاق خبر
کد خبر: 335267
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 09:26
شبكه خبری «سی اِن اِن» آمریكا از پیروزی دونالد ترامپ و هیلاری كلینتون در رقابت مقدماتی دو حزب دموكرات و جمهوریخواه در ایالت نیویورك خبر داد.

اتاق خبر - به گزارش شبكه خبری سی اِن اِن ، براساس نتایج شمارش 77 درصد آراء، درحزب جمهوریخواه دونالد ترامپ با كسب حدود 60.2 درصد و با اختلاف آرایی حدود 230 هزار رای بر دو رقیب خود پیروز شد. جان كیسیك 25.1 درصد و تد كروز 14.7 درصد آراء را به دست آوردند.
درحزب دموكرات نیز با شمارش 84 درصد آراء ، هیلاری كلینتون 57.6 درصد و برنی سندرز 42.4 درصد آراء را به دست آورده اند. كلینتون نیز با اختلافی حدود 222 هزار رای بر سندرز پیروز شد.
رای گیری درنیویورك ساعت 9 شب به وقت محلی (5 و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه) به پایان رسید.
انتخابات درون حزبی درنیویورك برای كلینتون و ترامپ نامزدهای پیشتاز دو حزب دموكرات و جمهوریخواه با توجه به شكست های اخیر آنان بسیار مهم است. پیروزی درایالت نیویورك ، به كلینتون و ترامپ در جهت دستیابی به نامزدی نهایی حزب های دموكرات و جمهوریخواه كمك شایانی می كند.
رقابت های انتخاباتی درایالت نیویورك بسیار داغ بوده ونامزدها تلاش كردند تا از پیوندهای محلی خود برای جلب آراء استفاده كنند.
هیلاری كلینتون درگذشته دو بار به عنوان سناتور ایالت نیویورك انتخاب شده و در صورت شكست در انتخابات درون حزبی دراین ایالت متحمل یك ضربه سیاسی سنگین می شد. پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریكا قرار است سه شنبه ‎18 آبان 1395برابر با هشتم نوامبر 2016 میلادی برگزار شود.

ایرنا

94110

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید