حق آبه محيط زيست كشور ۱۰ ميليارد مترمكعب است | اتاق خبر
کد خبر: 335422
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 18:34
عضو هيئت مديره انجمن علوم و مهندسی منابع آب ايران حق آبه محيط زيست كشور را ۱۰ ميليارد مترمكعب ذكر كرد.

به گزارش اتاق خبر، رضا مكنون امروزچهارشنبه در مراسم افتتاحیه  ششمین كنفرانس ملی مدیریت منابع آب كه در تالار مولوی دانشگاه كردستان برگزار شد، گفت: حق آبه زیست محیطی كه در كشورما تعیین شده ۱۰.۷ میلیارد مترمكعب است.

وی نخستین بخش توسعه پایدار را تعادل بخشی مابین منابع و مصارف خواند و عنوان كرد: وقتی كه تفاوت و ارتباط بین آب سطحی و زیرزمینی مشخص نباشد فاجعه هایی هم چون وضعیت دریاچه ارومیه اتفاق می افتد.

وی با اشاره به اینكه خلقت دنیا یكپارچه است، بیان كرد: باید نگاه جامع و كاملی به تمامی زوایا و حوزه ها داشت و در مطالعات طرح ها هم اكولوژی و هم ژئولوژیمدنظر قرار داده شود.

هیئت مدیره انجمن علوم و مهندسی منابع آب ایران با بیان اینكه توصیه ها وراهنمایی های كنونی با دهه های گذشته  تعییر كرده است، ادامه داد: الگوهای توسعه منابع آب باید دقیق تر انتخاب و اجرایی شوند تا شاهد ایجاد مشكلات و معضلاتی  هم چون مسكن های مهر در كشور نشویم.

مكنون با بیان اینكه ارتباطات مابین دانشگاه وصنعت در ایران ضعیف است، اظهارداشت: دانشگاه به ویژه انجمن های دانشگاهی باید پاتوق مسائل اجتماعی و مهندسی باشند.

وی عنوان كرد: برترین مقالاتی كه در ژورنال های معتبرجهانی منتشر می شود متعلق به دانشمندان ایرانی است ولی در بحث توسعه صنعت كشورما در رده های پایینی قرار گرفته است و این به دلیل عدم تبدیل علم به عمل در جامعه ما است.

وی با بیان اینكه برگزاری این كنفرانس ها موجب اتصال و برقراری رابطه بین علم وعمل می شود، ادامه داد: پنل هایی كه در این كنفرانس برگزار می شود در ارتباط با مسائل روزجامعه است كه امیدواریم نهایت بهره از آن برده شود.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید