توافق ایران وافغانستان برای اجرای طرح معیشت جایگزین در نقاط مرزی | اتاق خبر
کد خبر: 335632
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1395 - 19:08
عبدالرضا رحمانی فضلی و وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان توافق کردند که طرح آزمایشی معیشت جایگزین را در یکی از ولایات مرزی دو کشور اجرایی کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و خانم عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر افغانستان، که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک انجام پذیرفت، طرفین توافق کردند که طرح پایلوت(ازمایشی) معیشت جایگزین را در یکی از ولایات مرزی دو کشور، با همکاری UNODC و جامعه جهانی، اجرائی کنند.

رحمانی فضلی در این دیدار بر ضرورت ارسال اطلاعات مربوط به قاچاقچیان مواد مخدر، مسیرهای تردد قاچاقچیان، انتقال مواد و ارسال اطلاعات هویتی سر شبکه ها و قاچاقچیان عمده و...، از سوی دستگاههای متولی در کشور افغانستان به همتایان ایرانی انها تاکید کرد.

همچنین در این ملاقات به موضوع برگزاری اولین نشست استانداران استانهای مرزی دو کشور(خراسان رضوی- خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از ایران و ولایات هرات، فراه و نیمروز از افغانستان) که ازجمله توافقات ماه های اخیر رحمانی فضلی با رهبران دولت افغانستان می باشد، اشاره و مقرر شد تا تاریخ دقیق برگزاری این نشست مهم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران، از سوی مجاری دیپلماتیک پیگیری شود.

خانم عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر افغانستان نیز ضمن تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در قبال ان کشور و همچنین مواضع مثبت کشورمان در جلسه ویژه امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد، خواهان تبادل تجربیات کشورمان در حوزه های مختلف و از جمله حوزه درمان و کاهش اسیب، اموزش درمان اعتیاد به پزشکان افغانستان و تأمین داروهای ویژه درمان معتادان شدند، که این امر مورد تأیید رحمانی فضلی وزیر کشور قرار گرفت.

در پایان جلسه نیز با توجه به توافق اولیه دو کشور برای برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی در هفته بعد از عید فطر سال جاری در تهران، مقرر شد تا موضوع از طریق مجاری دیپلماتیک مورد پیگیری قرار گیرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید