کره شمالی حفاری در سایت هسته ای «پونگی – ری» را از سر گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 335681
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 02:43
یک وبسایت آمریکایی گزارش داد:
یک رسانه آمریکایی می گوید که مطابق با تصاویر ماهواره ای به دست آمده، کره شمالی مشغول حفر تونل در سایت هسته ای خود است - فعالیتی مشابه با آنچه که قبل از آزمایش اتمی چهار ماه پیش انجام داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، تصاویر ماهواره ای اخیر نشان می دهد که احتمالا کره شمالی حفاری ها در سایت «پونگی – ری» محل اصلی انجام آزمایشات هسته ای خود را از سر گرفته است.

بنا به گزارش وبسایت «۳۸ شمال» وابسته به مدرسه مطالعات پیشرفته بین المللی دانشگاه «جانز هاپکینز»، این فعالیت ها که شامل حفر تونل های زیرزمینی در سایت هسته ای کره شمالی است شبیه به آن دسته از فعالیت هایی است که در ماه میلادی ژانویه و پیش از آزمایش اولین بمب هیدروژنی پیونگ یانگ رصد شد.

تصاویر به دست آمده علاوه بر ثبت پشته ای از نخاله های حاصل از حفاری، تردد خودروها و جابه جایی تجهیزات را نیز نشان می دهد.

گزارش وب سایت ۳۸ شمال در حالی ارائه می شود که در چند روز اخیر خبرهایی مبنی بر آماده باش قوای نظامی کره جنوبی و چین برای مواجه با آنچه که پنجمین آزمایش هسته ای کره شمالی نامیده می شود، به گوش می رسد.

پیونگ یانگ از اول سال میلادی جاری (۲۰۱۶) به ترتیب دو آزمایش هسته ای و موشکی را با موفقیت پشت سر گذاشت که این اقدام با واکنش شدید جامعه بین الملل و افزایش تحریم های شورای امنیت مواجهه شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید