سرمربي تيم ملي تكواندو: در دو مسابقه بين المللي شركت مي كنيم | اتاق خبر
کد خبر: 335867
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 23:19
سرمربي تيم ملي تكواندو ايران گفت: مرحله جديد اردوهاي آماده سازي تكواندوكاران از روز شنبه هفته آينده آغاز مي شود و مردان تكواندو ايران به دو مسابقه بين المللي اعزام مي شوند.

اتاق خبر - «بيژن مقانلو» با مناسب ارزيابي كردن حضور تكواندوكاران المپيكي ايران در مسابقات آلمان و اتريش، گفت: با توجه به زماني كه ملي پوشان از مسابقات دور بودند، نياز بود تا آنان را به فضاي مسابقات بازگردانيم. وي با بيان اينكه «در مسابقات آلمان و اسپانيا عملكرد تكواندوكاران ارزيابي شد»، گفت: در سال جديد 10 روز اردو در داخل كشور داشتيم و نياز اساسي بود تا در ميادين رسمي حضور پيدا كنيم.

مقانلو افزود: تكواندوكاران المپيكي ايران به خوبي ثابت كردند كه مشكلي از لحاظ مهارتي ندارند و فقط بايد خود را در عرصه هاي خارجي محك بزنند تا از شرايط آرماني فاصله نگيرند.
وي افزود: همچنين اردوي مشتركي كه با تيم هاي ملي كره جنوبي و اسپانيا در شهر مادريد برگزار شد، ما را در رساندن به اهدافمان ياري كرد.
سرمربي تيم ملي در خصوص مصدوميت سجاد مرداني و مهدي خدابخشي گفت: اين دو در مسابقات آلمان دچار مصدوميت جزيي شدند و به همين دليل مرداني در تورنمنت آلمان و اسپانيا از حضور در مرحله نيمه نهايي انصراف داد تا مشكلي برايش ايجاد نشود.
مقانلو معتقد است كه رسيدن به اوج آمادگي روحي و رواني مهمترين مساله پيش رو براي تكواندوكاران خواهد بود، چراكه آنان بايد براي حضور موفق در المپيك بر شرايط محيطي و استرس هاي موجود غلبه كنند.
وي با اشاره به اينكه مرحله جديد تمرينات تيم ملي از روز شنبه هفته آينده آغاز خواهد شد، گفت: علاوه بر فرزان عاشورزاده، مهدي خدابخشي و سجاد مرداني كه المپيكي هستند، اميد عميدي، آرمين هادي پور و مسعود حجي زواره نيز در اين اردو حضور خواهند داشت.
مقانلو در خصوص برنامه هاي آينده تيم ملي گفت: خرداد ماه مسابقات بين المللي اتريش و يك هفته پس از آن پيكارهاي يونان برگزار مي شود كه سعي مي كنيم در آنها شركت كنيم.
وي در مورد نتايج مناسب تيم ايران كه با نفرات جوان بر سكوي نخست مسابقات قهرماني آسيا تكيه زد، اظهار داشت: وقتي اصل بر شايسته سالاري باشد و به نفرات جوان و شايسته اعتماد شود، حتما با نتيجه مثبت همراه خواهد بود.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید