دونالد ترامپ و ايران | اتاق خبر
کد خبر: 335933
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 14:30
شرق مطرح كرد:
روزنامه شرق در شماره شنبه چهارم ارديبهشت، نوشت: «١٥٠‌ ميليارد دلار به ايراني‌ها مي‌دهيم بدون اينكه در قبال آن، چيزي از آنها بگيريم. اين موافقت‌نامه يك رسوايي است».

اتاق خبر - اين جملات شايد از معروف‌ترين و خوانده‌شده‌ترين اظهارنظرهاي ترامپ در مورد ايران و برجام بوده‌اند كه خود گوياي سطح دانش و درك اين نامزد حزب جمهوري‌خواه در حوزه ديپلماسي و نيز در قبال ايران و مسئله هسته‌اي است.

اين روزنامه با اشاره به عنوان آزادي مردم محدود نمي‌شود الا با قانون، در تشريح تيتر يك، آورد: «هركس صبح بيدار مي‌شود يك مقررات و يك چارچوب؛ اين يكي مي‌خواهد مردم را مخفيانه كنترل كند، آن يكي مي‌خواهد مردم را به صورت آشكار كنترل كند؛ مگر حق داريم؟»؛ گوينده اين جملات «حسن روحاني»، رئيس‌جمهوري، است و محل گفته‌شدن هم، جلسه هيأت دولت در روز چهارشنبه. اما رئيس‌جمهوري كه در هيأت دولت در مورد آزادي مردم صحبت مي‌كرد، سخنان خود را اين‌گونه ادامه داد: «آزادي مردم محدود نمي‌شود الا با قانون؛ هيچ‌چيز ديگري نمي‌تواند آزادي مردم را محدود كند؛ نه دولت مي‌تواند و نه قوه‌قضائيه؛ فقط قانون».
شكست نتيجه افراط و تفريط است، از ديگر عنوان هاي روزنامه شرق به شمار مي رود، در تشريح اين خبر مي خوانيم: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، در ديدار با محمدرضا عارف و جمعي از اعضاي بنياد اميد ايرانيان، شكست را نتيجه افراط و تفريط توصيف كرد و با اشاره به انتخابات اخير، گفت: مردم با حضور در انتخابات و رأي خود، نشان دادند طرفدار اعتدال و جامعه‌ معتدل هستند. هاشمي‌رفسنجاني با اشاره به برگزاري دور دوم انتخابات در برخي مناطق كشور، خطاب به برخي از كانديداهاي اين دور كه در جلسه حضور داشتند، گفت: مبادا در تبليغات انتخاباتي از مسير انصاف و اعتدال، حتي در مواجهه با تهمت‌هاي رقيبان، خارج شويد و همواره سعي كنيد در رقابت‌ها جانب ادب، متانت و اخلاق اسلامي را رعايت كنيد.
اين روزنامه با انتخاب عنوان حمله به‌جاي دفاع صِرف در جنگ نرم، مي نويسد: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مقام معظم رهبري، صبح چهارشنبه در ديدار ‌هزاران نفر از اعضاي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان سراسر كشور، يكي از عرصه‌هاي مهم رويارويي نظام جمهوري اسلامي با جبهه استكبار را موضوع جوانان دانستند و تأكيد كردند: «جبهه مقابل نظام اسلامي به‌ دنبال تغيير هويت ديني و انقلابي جوان ايراني و گرفتن اميد، نشاط و انگيزه از آنان است و تنها راه مقابله با اين رويارويي پنهان و پيچيده، تربيت جواناني «متدين، انقلابي، پاكدامن، مصمم، هوشيار، پرانگيزه، اميدوار، انديشه‌ورز، شجاع و فداكار» به‌عنوان «افسران جنگ نرم» است». ايشان با اشاره به اينكه هم‌اكنون جنگ نرم بر ضد نظام اسلامي در جريان است و ما بايد به‌ جاي دفاع صِرف، حمله نيز انجام دهيم، گفتند: «اگر در قرارگاه و سنگرها، افسراني متدين، انقلابي، مصمم، هوشيار، پركار، صاحب انديشه، شجاع و فداكار داشته باشيم، مي‌توان نتيجه‌گرفتن در اين نبرد را حدس زد».
روزنامه شرق با درج عنوان پيگيري برجام در وين و نيويورك، نوشت: محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه كشورمان، عصر ديروز براي دومين‌بار در يك هفته گذشته با همتاي آمريكايي خود ديدار و حول محور نحوه اجراي درست برجام گفت‌وگو كرد. او دوشنبه گذشته راهي نيويورك شد تا در نشست ويژه مجمع عمومي سازمان ملل در رابطه با تغييرات اقليمي شركت كند. حضور در نيويورك اين فرصت را فراهم كرد تا روز سه‌شنبه در يك جلسه سه‌ساعته با كري گفت‌وگو كند.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «ويژه جشنواره جهاني فيلم‌فجر»، «شقاقي‌شهري: تاكتيك احمدي‌نژاد براي واگذاري بنگاه‌ها»، «خلاف آشكار»، «اچ‌آي‌وي به توان n» و «گسترش مراكز درماني براي حاشيه‌نشين‌ها» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «اصلاحات و اعتدال دو استراتژي، يك هدف» نوشته احمد غلامي سردبير روزنامه را به چاپ رساند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید