Performancing Metrics

پیگیری کاهش هزینه درمان ناباروری | اتاق خبر
کد خبر: 336096
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 01:44
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هزینه های درمان ناباروری در کشور هنوز بالاست و پیگیر کاهش هزینه های درمان ناباروری هستیم.

اتاق خبر: سید حسن قاضی زاده هاشمی ظهر امروز در نشستی خبری در جمع خبرنگاران استان یزد در مورد هزینه های بالای درمان ناباروری اظهار داشت: واقعیت این است که نتوانستیم آنگونه که برنامه ریزی شده بود، در این حوزه عمل کنیم و می دانیم که با توجه به هزینه های بالای دارو و اعمال جراحی، کمک های بیمه چشمگیر نیست.

وی عنوان کرد: وزارت بهداشت در کنار بیمه طرحی دارد که آن را در قالب طرح تحول سلامت پیگیری می کند و امیدواریم بودجه های امسال کمک کند که این طرح را اجرایی کنیم.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: در حال حاضر نیز ۷۰ درصد هزینه های درمان توسط وزارت بهداشت پرداخت می شود و این هزینه مشمول بیمه نشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خو در مورد اقتصاد مقاومتی و برنامه وزارت بهداشت در این زمینه نیز اظهار داشت: وزارت بهداشت از اول کار دولت تدبیر و امید در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل کرده به نحوی که سال گذشته میزان واردات دارو ۳۰ درصد و میزان صادرات آن دو برابر میزان واردات افزایش داشته است که این نشانگر تلاش برای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در حال حاضر آمادگی لازم را برای رقابت با کمپانی های خارجی ندارد و دولت در این زمینه جلوتر عمل کرده است، افزود: امیدواریم به سرعت میزان صادرات به چندین برابر میزان فعلی برسد که این امر نیازمند تلاش شرکت های داخلی برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت نسبت به رقبای خارجی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد احتمال تخصیص اعتبار ویژه به استان یزد به دلیل اینکه این استان قطب درمان بسیاری از بیماریها به ویژه در منطقه جنوب شرق است، افزود: به دلیل اعتبارات وزارت بهداشت، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد اما مشوق هایی برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه می دانیم سرانه فعلی که در حوزه درمان به یزد تخصیص می یابد، عادلانه نیست، تصریح کرد: اما به هر حال به نظر می رسد یزد نسبت به استانهای مرزی برخوردارتر است.

قاضی زاده هاشمی در مورد حمایت از بیماران سرطانی نیز عنوان کرد: ۲۰۰ مرکز خدمات جامع سرطان در کشور دایر می شود که البته تحقق این امر زمان بر است اما در صورت تحقق، عدالت در دسترسی به خدمات درمانی محقق می شود.

به گزارش مهر، وزیر بهداشت بعد از ظهر امروز نیز در شورای سلامت استان یزد و جلسه خیران سلامت شرکت خواهد کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید