لزوم ذکر منبع در کانالهای تلگرامی | اتاق خبر
کد خبر: 336170
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 04:45
گاهی دیده شده است برخی از کانال های تلگرام اخباری را بدون درج منبع برای مخاطبان خود منتشر می کنند که متاسفانه این روند به امری معمول در اغلب رسانه ها و کانال های تلگرامی تبدیل شده است.

به گزارش اتاق خبر، زمان زیادی از آشنایی ما با پیام رسان تلگرام نمی گذرد اما همین نرم افزار به دوستی صمیمی برای ما تبدیل شده است. تلگرام مانند سایر پیام رسان های دیگر فعالیت خود را آغاز کرد اما یک نکته ای باعث استفاده گسترده و فراگیر از این اپلیکیشن شده است امکان ایجاد گروه در این نرم افزار است. امکانی که در سایر برنامه های مشابه نبود یا به خوبی تلگرام نبود.

 
همین ویژگی سبب شد تا علاوه بر مخاطبان عادی، توجه رسانه های گروهی و خبرگزاری ها هم به این پیام رسان روسی جلب شود. به گونه ای که اکنون در بیشتر سایت های خبری آرم و نشان تلگرام دیده می شود که از کاربران برای عضویت در کانال تلگرامی خود دعوت می کنند.
 
 
گسترش شبکه های اجتماعی، برخی از کارشناسان را به این تحلیل می رساند که شاید عرصه جدیدی در تهیه و ارسال خبر در راه است و عمر رسانه های سنتی رو به پایان است. اینکه استفاده از این پیام رسان های موبایلی چه معایب و مزیت هایی دارد را به عهده مراجع نظارتی ذی صلاح و روانشناسان وامی گذاریم اما آچه که ما را به نوشتن این مطلب سوق داد مطالبی است که گاه توسط برخی سایت های خبری منتشر و به اشتراک گذاشته می شود.
 
همانطور که گفته شد اکثر سایت های خبری و خبرگزاری های کشور و نیز کانالهای تبلیغاتی یکی از راه های ارتباط با مخاطبان خود را از این پیام رسان انتخاب کرده اند و اخبار و مطالب موردنظرشان را نشر می دهند، اما آیا به رسالت خود یعنی درج منبع در انتهای خبرهای خود هستند یا نه؟
 
گاهی دیده شده است که در برخی از این کانال ها اخباری را بدون درج منبع برای مخاطبان خود منتشر می کنند که متاسفانه این روند به امری معمول در اغلب رسانه ها و کانال های تلگرامی تبدیل شده است. جالب توجه است که برخی رسانه ها که اخبار را با نام منبع در سایت خود منتشر می کنند در کانال تلگرامی چنین عمل نکرده و تنها به نشر اخبار بسنده می کنند.
 
اخلاقی نیست خبرنگاری که شاید روزها وقت خود را برای تهیه یک خبر صرف کرده است، باز نشر آن را از منابع دیگر ببیند و تلاشش به کام سایرین باشد. 
 
 
 
گزارش از عرفان ضیایی
 
باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید