منابع مالی طرح مترو اصفهان را بانك‌های كره‌ای تامین می كنند | اتاق خبر
کد خبر: 336234
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 09:19
سرپرست یك هیات تجاری كره جنوبی گفت: منابع مالی طرح مترو و سالن‌های اجلاس همایش‌های بین‌المللی اصفهان با استفاده از ظرفیت بانك‌های كره‌ای تامین خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان روز شنبه به نقل از حنین حداد كه به سرپرستی هیات تجاری كره‌ جنوبی به اصفهان سفر كرده است، اعلام كرد: هیات كره‌ای آمادگی بهره‌برداری از دو تا سه پروژه كلان اصفهان را در دستور كار خود دارد.
وی در دیدار با شهردار اصفهان افزود: این هیات می‌تواند در همه بخش‌های زیرساختی، سخت‌ افزاری و نرم‌افزاری با شهرداری اصفهان همكاری كند.
حداد با اشاره به بازدیدش از پروژه سالن‌های اجلاس همایش‌های بین‌المللی اصفهان گفت: این پروژه طراحی بی‌نظیری دارد و از آنجا كه تاكنون 60 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است، می‌توان در تكمیل این پروژه سرمایه‌گذاری كرد.
وی ادامه داد: طرح سالن‌های اجلاس اصفهان نیازمند اعتبار است كه با استفاده از ظرفیت‌ بانك‌های كره‌ای، این مشكل را مرتفع خواهیم كرد.
سرپرست هیات تجاری كره‌ای خاطرنشان كرد:این هیات، طرح‌ مترو اصفهان را نیز بعنوان پروژه بلندمدت در دستور كار قرار می‌دهد و منابع مالی موردنیاز آن را نیز تامین خواهد كرد.
وی با ابراز خرسندی از پیروزی تیم مذاكره كننده هسته‌ای ایران اظهار كرد: از این پس می توان ایجاد هماهنگی بیشتر در روابط ایران و كره جنوبی را شاهد بود.
وی اضافه كرد: رئیس جمهوری كره اول ماه می به تهران سفر و با رئیس جمهوری ایران دیدار می كند و در باره موارد مختلف از جمله توسعه روابط سرمایه‌گذاری در شهرهایی مانند اصفهان مراوداتی خواهد داشت.
سرپرست هیات تجاری كره‌ای با تاكید براینكه كره جنوبی آمادگی برای حمایت چندین میلیون دلاری از ایران را در دستور كار خود قرار داده است، بیان كرد: از این رو تعاملات ایران و كره جنوبی در چارچوب حمایت‌های مالی خواهد بود و طبق توافق صورت گرفته تا 10 سال آینده این روند ادامه خواهد یافت.
شهردار اصفهان نیز در این دیدار با اشاره به اینكه فضای موجود در شهر اصفهان آماده پذیرش سرمایه‌گذاران است، اظهار كرد: كاركردی كه در حال حاضر برای اصفهان تعریف شده، نیازمند حضور و مشاركت بخش خصوصی برای سازندگی است.
مهدی جمالی‌نژاد با تاكید بر اینكه شهر اصفهان مختص مردم اصفهان و ایران نیست، افزود: باید توجه داشت كه اصفهان سال گذشته بعنوان شهر جهانی ثبت شده و به جمع شهرهای خلاق جهان پیوسته است و از این رو همه مردم دنیا بویژه یونسكو نسبت به ارتقا و توسعه این شهر حساس هستند.
وی همچنین با اشاره به اینكه اصفهان و شهرهای كره جنوبی در گذشته مراودات فرهنگی زیادی داشته‌اند، افزود: تاكنون ارتباطات تجاری شهری بین اصفهان و كشور كره جنوبی وجود نداشته است و ما قصد داریم این ارتباط را توسعه دهیم.
هیات تجاری كره جنوبی امروز شنبه برای دیدار با مسئولان و شركت در گردهمایی مجمع اقتصادی ایران و كره جنوبی به اصفهان سفر كرد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید