Performancing Metrics

معرفی تیم‌های برتر بخش طراحی اولین دوره مسابقات ملی ربات آبزیان | اتاق خبر
کد خبر: 336286
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 12:11
تیم‌های برتر مرحله طراحی اولین دوره مسابقات ملی ربات آبزیان در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و تقدیر شدند.

اتاق خبر - دکتر مجید عباس پور، رییس اولین دوره از مسابقات ملی ربات آبزیان با اشاره به ظرفیت علمی و تحقیقاتی، امکانات و تجهیزات دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این واحد و دانشکده‌های آن، تبدیل واحد علوم و تحقیقات به یکی از قطب های آموزشی و پژوهشی در حوزه دریایی کشور دور از ذهن نیست.

رییس دانشکده محیط زیست و انرژی واحد علوم و تحقیقات، برگزاری مسابقاتی نظیر ربات آبزیان را در فرهنگ سازی و تشویق دانشجویان به حضور در این حوزه موثر دانست و افزود: ربات آبزیان موضوعی جدید در دنیا است که اخیرا به آن توجه ویژه‌ای شده است، واحد علوم و تحقیقات نیز در این زمینه با برگزاری اولین دوره این مسابقات نشان داد که نگاهی ویژه به این نیاز کشور دارد.

دکتر عباس پور افزود: در حوزه ربات آبزیان بواسطه کاربردهای فراوانی که برای آن وجود دارد، زمینه مناسبی برای فعالیت مهیا شده است، معتقدم می‌توان با کمک و همکاری دانشجویان و اساتید با ارائه طرح‌های نوین و کاربردی در پیشرفت هرچه بیشتر علم و برطرف کردن مشکلات و معضلات ایران و دنیا در این حیطه، اقدامات موثری صورت داد.

وی با بیان اینکه تنها نباید به برگزاری مسابقات اکتفا کرد، گفت: بسترسازی برای حضور هرچه بیشتر دانشجویان، اساتید و محققان در حوزه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر امیر حسین جاوید، رییس دانشکده علوم و فنون دریایی واحد علوم و تحقیقات و دبیر مسابقات ربات آبزیان نیز در این مراسم گفت: در این دوره از مسابقات ربات آبزیان که برای اولین بار توسط واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، حدود 13 تیم برای حضور اعلام آمادگی کردند که از این میان 9 تیم توانستند در زمان تعیین شده طرح‌های خود را به دبیرخانه این مسابقات ارائه دهند.

دبیر مسابقات ربات آبزیان افزود: پس از بررسی و داوری، 6 تیم به مرحله ساخت مسابقات ملی ربات آبزیان راه پیدا کرده‌اند. مرحله نهایی این دوره از مسبقات طی دو روز در شهریور ماه سال جاری در مجتمع فتح واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، سرپرست سه تیم برتر این مسابقات تحت عنوان اکتاگن، شارک و نوشهر که موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند، از اساتید واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی هستند. همچنین تیم‌های آرتمیس، مانتاریکا و تیم نون به ترتیب مقام‌های چهارم تا ششم را کسب کردند.

در این مراسم دکتر محسن خسروی بابادی، نماینده معاونت همکاری علمی سازمان صنایع دریایی به اختصاص 120 میلیون ریال کمک هزینه به پروژه‌های دانشجویان مقطع دکتری و 60 میلیون ریال به پروژه‌های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مورد تأیید این سازمان اشاره کرد. همچنین علاوه بر جایزه نقدی برای دو تیم اول توسط این سازمان، کسر خدمت نظام وظیفه نیز اختصاص خواهد یافت.

براساس این گزارش، امکان سرمایه گذاری بر روی طرح تیم‌هایی که از سوی سازمان‌های ذی ربط کاربردی شناخته شود، وجود خواهد داشت.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید