Performancing Metrics

پادشاه عربستان وزیر آب و برق را برکنار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 336291
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 12:30
پادشاه عربستان در پی شکایت شهروندان در حکمی وزیر آب و برق این کشور را برکنار کرد.

اتاق خبر - به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با حکمی عبدالله بن عبدالرحمان الحصین، وزیر آب و برق این کشور را از پست خود برکنار و عبدالرحمان بن عبدالمحسن الفضلی، وزیر کشاورزی را مامور انجام فعالیت‌های مربوط به وزارت آب و برق کرد.

1460628459987_9035026_1441432745.jpg

دلایل برکناری وزیر آب و برق عربستان مشخص نیست اما به گفته منابع در دوره اخیر شهروندان از افزایش بهای آب شکایت کرده بودند.

وزارت آب و برق 13 آوریل اعلام کرده بود که الحصین از طریق کانال‌های متعددی شکایت‌های شهروندان را از شرکت ملی آب پیگیری می‌کند.

برکناری این وزیر پس از آن اتفاق افتاد که محمد بن سلمان، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با شبکه بلومبرگ گفته بود:" ما گزینه پرداخت مبالغ نقدی را به نیازمندان از جمله قشر پایین دست و متوسط به صورت مستقیم به جای یارانه برق مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وی تأکید کرد که تعرفه جدید آب به روشی نامناسب اجرایی شده و تصحیح خواهد شد.

محمد بن سلمان در این مصاحبه تأکید کرد: اقداماتی برای کاهش پیامدهای لغو یارانه انرژی و آب اتخاذ خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا لغو یارانه‌ها در راستای طرح جدید اقتصادی تأثیر خیلی زیادی روی شهروندان نداشته باشد.

قرار است محمد بن سلمان فردا (دوشنبه) طرح فراگیری را برای حل بحران اقتصادی عربستان ارائه کند. براساس این طرح عربستان در درآمدهای اصلی خود دیگر به نفت تکیه نخواهد کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید