سورپرایز فرزاد فرزین در کنسرت جدید تهران! | اتاق خبر
کد خبر: 336458
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 08:02
خوانننده موسیقی پاپ از سورپرایز خود در کنسرت تهران و اتفاقات اخیر پیرامون حوزه‌ کاری‌اش گفت.

به گزارش اتاق خبر، فرزاد فرزین خواننده پاپ کشورمان که در حال آماده سازی خود و گروهش برای یک اجرای غافل‌‌گیرکننده در تهران است، از علاقمندی‌ها و ویژگی‌های اجرای کنسرت خود گفت.

ابتدا راجع به کنسرت آینده خود که بزودی در تهران برگزار خواهد شد توضیح دهید؟
برنامه کنسرت هشتم و نهم اردیبهشت تهران از لحاظ موسیقیایی کامل است، به دلیل اینکه قرار است با یک ارکستر بزرگ و یک تیم موسیقیایی به سرپرستی مهران خلیلی و با بیست نوازنده آن را اجرا کنیم که همه سعی دارند به بهترین نحو موسیقی را برای اجرای کنسرت زنده آماده کنند.

چه غافلگیری و اتفاقاتی قرار است که در این کنسرت رخ دهد؟
در بخش دیگر این کنسرت که مربوط به اتفاقات خاص آن است و به طور معمول در برنامه‌های ما وجود دارد، سعی کرده‌ایم چندین سورپرایز و کار نمایشی و اتفاقات جالب داشته باشیم که خیلی نمی‌توانم در مورد آن توضیح دهم، اما این شوء معمولی است که در کنسرت‌های روز جهان خواننده‌ای مطرح به خصوص در قسمت پاپ از آن استفاده می‌کند، هر چند که امکانات ما با آنها بسیار متفاوت است، ولی برای اولین بار است که این اتفاق به کارگردانی «کیوان ملک مطیعی» و تیم گریمور که البته قرار بود در ابتدا با جلال معیریان کار شود ، خواهد افتاد. به هر حال تیم بسیار حرفه‌ای و معروفی هستند و یزدان فتوحی و  خانم مهشید نوروزی به عنوان دو بازیگر، یک الی دو موزیک ما را نیز به صورت نمایشی اجرا می‌کنند و غافل‌گیری بزرگ دیگر این است که یکی دو نفر از افرادی که به طور حتم مردم دوستشان دارند قرار است که در این برنامه حضور داشته باشند.

همه شما را با عنوان یک «شومن» می‌شناسند، چه برنامه‌ریزی‌‌هایی پشت این اجراهاست و از چه زمانی تصمیم گرفتید که این تفاوت را در اجراهایتان داشته باشید؟
تمرینات، ورزش و فشار بدنی برای خواننده بسیار زیاد است و استرس‌های مختص به اجرای زنده هم به آن اضافه می‌شود، ولی از سال 89، با کیوان ملک مطیعی تصمیم گرفتیم که یک پرفورمنس کامل‌‌تری را اجرا کنیم تا کنسرت پاپ از تب و تاب خود نیفتد و برای مخاطب تکرار به وجود نیاورد، در واقع ما داریم یک پرفورمنس تلفیقی از اتفاقات نمایشی و هیجان‌انگیز را به علاوه بحث اصلی که موسیقی است را اجرا می‌کنیم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم که متفاوت ظاهر شویم که این تفاوت قیمت زیادی هم برایمان داشت و مخالفت هایی هم صورت گرفت، اما ما کار خارج از عرفی را انجام نمی‌دادیم و فقط سعی می‌کردیم که انرژی مردم در سالن تخلیه شود و فردای آن روز را با حال بهتری را شروع کنند.

ایده این برنامه‌ها از کجا می‌آید؟
ما اتاق فکری داریم که برای اجرای همه برنامه‌ها در تهران فکر می کنیم و با توجه به محدودیت‌ها و امکانات هر کاری را هم نمی‌شود انجام داد و هر دفعه کار ما سخت‌تر می‌شود، البته اگر سالن بهتری را در اختیار ما قرار دهند کاری را انجام می‌دهیم که تا به حال کسی در خاورمیانه انجام نداده است و آن  شوء بسیار قوی با هزینه گزاف است ، به دلیل اینکه من دوست دارم مخاطب و هر کسی که ما را انتخاب می‌کند تفاوت اجرای ما و ارزشی که برای او قائل می‌شویم را حس کند.

طراحی لباس و صحنه اجراهاتون رو به چه صورت انجام می‌دهید؟
طراحی لباسم که توسط خیاط مخصوص به خودم و با کمک همسرم انجا می‌شود و در مورد دکور و صحنه هم که کیوان  ملک مطیعی بسیار تأثیرگذار است، چون در این زمینه به تخصص کامل رسیده‌اند.

شما سه سال به عنوان خوش‌تیپ‌ترین خواننده پاپ در سایت ترانه ما و چند ماه پیش هم در سایت تی وی پلاس با اختلاف کمی از بنیامین بهادری دوم شدید؛ چقدر برای شما این رقابت‌ها اهمیت دارد؟ 
من نمی‌توانم به طور کامل به این نظرسنجی‌ها صحه بگذارم، ولی در مجلات و سایت های مختلف و در همین اواخر در سایت تی وی پلاس این اتفاق افتاد، منتهی آن اتفاقی که می‌افتاد برای من خوشایند است و اول و دوم شدن مطرح نیست. البته مسئله اینجاست که خاص اجرا کردن و خوش پوش بودن از ارکان یک آرتیست است، به دلیل اینکه برای هواداران خود یک الگو محسوب می‌شود. 

آیا برنامه‌ای دارید که در شهرستان‌ها هم اجراهای متفاوتی دشته باشید؟
ما سعی کرده‌ایم در شهرستان‌هایی که این امکانات را دارند کنسرت‌های خاص‌تری داشته باشیم و قصد داریم این اتفاق را از امسال آغاز کنیم که در رشت، ساری و گرگان هم این کار را انجام خواهیم داد و در تور داخل کشورمان نیز با آلبوم «شش» یک پرفورمنس عالی و کاملی را به نمایش بگذاریم.

نام اکثر آلبوم‌های شما با حرف «ش» شروع می‌شود این دلیل خاصی دارد؟ و آیا آلبوم هفتم شما هم با همین حرف آغاز می‌شود؟
 هیچ چیز قطعی نیست و نمی‌توانم بگویم که این اتفاق می‌افتد، ولی این هم به نوعی یک خاص بودن است. البته در ابتدا این انتخاب‌ها به صورت اتفاقی بود، ولی تا جایی که به محتوای آلبوم لطمه‌‌ای وارد نکند این را ادامه می‌دهم، اما تفکری هم پشت این جریان است که ترجیح می‌دهم به دلیل شخصی بودن آن در موردش صحبت نکنم.

از آلبوم «شش» بعد از این دو ماه چه بازخوردهایی دیدید؟ آیا رضایت شما را جلب کرده است؟
به طور قطعی نمی‌شود گفت که  آلبوم 6 عالی بوده است و خودم هم دوستش دارم، چون فضای آن به نسبت آلبوم‌های دیگر شادتر است. شاید فرزاد فرزین در ذهن مردم یک خواننده شاد نباشد، اما مردم ما باید این عادت را که آهنگ‌های غمگین را دوست داشته باشند کنار بگذارند، در صورتی که حدود 15 سال قبل این موضوع نبوده است، ولی شاید مسائل اجتماعی و یا خیلی موضوعات دیگر تاثیرگذار است.

خودتان کدام یک از آلبوم‌هایتان را بیشتر می‌پسندید؟
من سه تا از آلبوم‌هایم را که پرفروش هم هستند بسیار دوست دارم، آلبوم «شانس» ، «شلیک» و «شش» البته فروش سال 89 تا 95 بسیار متفاوت است، به دلیل دانلود و کپی و گذاشتن آهنگ‌های ما بر روی سایت‌های غیرمجاز که البته سر این مسئله هم دعواهای بسیاری داشته‌ایم، ولی متاسفانه دوباره کار خودشان را انجام دادند و همه اینها به دلیل نبود یک تبلیغ درست رسانه‌ای است که موسیقی ما را تبلیغ کند. در حال حاضر در بحث سینما، زمانی که تبلیغ فیلم سینمایی در حال اکران از شبکه‌های غیرمجاز پخش می‌شود، باعث فروش میلیاردی آنها می‌شود پس تبلیغات بسیار موثر است.

به نظر شما تبلیغات آلبوم و موسیقی در رسانه ملی چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد؟
بسیار موثر است، به خصوص که موسیقی باید شنیده شود، به طور مثال یک موسیقی در شبکه ماهواره‌ای که توسط خواننده‌ای لس‌آنجلسی خوانده شده به دلیل تکرار مکرر آن قطعه شنیده می‌شود ولی ممکن است خیلی از آهنگ‌های مجاز و خوبمان به دلیل نبود تبلیغات خوب به هیچ وجه شنیده نشود و این ضربه مهلکی را به بدنه موسیقی وارد می‌کند و یک زنگ خطر محسوب می‌شود که اتفاقاتی که 20 سال قبل افتاده است دوباره تکرار شود، موسیقی با بیلبورد تبلیغاتی و یا انتشار پوستر شنیده نمی‌شود، بلکه باید تلویزیون هم از این جریان حمایت کند.

شما یک مسابقه‌ای را برای آلبوم «شش» خود برگزار کرده‌اید سرانجام آن چه شد؟
ما برندگانمان را از بین 5000 نفر شرکت کننده انتخاب کرده‌ایم و منتظر هستیم که کنسرت‌ها تمام شود و بعد از آن  جشنی توسط تی وی پلاس برگزار می‌شود و برای گرامیداشت کاری که انجام داده‌اند به آنها جوایزی هم داده خواهد شد.

با توجه به قطعات انگلیسی که خوانده‌اید، چقدر به بین‌المللی شدن فکر می‌کنید؟
من این کار را انجام داده‌ام و کارهای مخصوص به این پروژه را نیز تا یک مسیری پیش بردم و به طور حتم امسال اتفاق‌های خاصی خواهد افتاد و در حال حاضر در مرحله آماده‌سازی خودم هستم که وارد مرحله دیگری شوم.

یکی از پرطرفدارترین قطعات «ماه عسل» توسط شما اجرا شده است. چرا این اتفاق دیگر تکرار نشد؟
«ماه عسل» یک برنامه ویژه است و در سال‌های بعد از آن هم تیتراژ توسط دوستان دیگری اجرا شد و با استقبال روبرو شد.به هر حال باید یکسری مشکلات حل شود تا درباره خواندن یا نخواندن تیتراژ تصمیم بگیریم.

شما با فیلم های «پسران آجری» و «کنسرت روی آب» تجربه حضور در سینما و بازیگری را هم دارید.آیا هنوز هم به بازیگری فکر می‌کنید؟
در حال حاضر که درگیر کنسرت و آماده کردن آلبوم جدید هستم، اما تا به حال هم پیشنهاد خوبی در این زمینه نداشتم.

در حال حاضر مشغول آماده کردن قطعه جدیدی هستید؟
در حال تولید قطعه «اعتراف» با ترانه مریم حیدرزاده هستم که دارای یک فضای شرقی است که اردیبهشت ماه منتشر می‌شود، در خصوص آلبوم هم سه قطعه آن ساخته شده و ترانه‌هایش هم در حال آماده شدن است که به احتمال زیاد تابستان سال آینده منتشر خواهد شد.گفتگو از عاطفه نوذری
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید