وزارت نیرو هزینه تاسیسات زیربنایی پروژه های مسكن مهر را تامین می كند | اتاق خبر
کد خبر: 336567
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 04:09
نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در امور مسكن مهر گفت: وزارت نیرو سهم خود در حوزه ایجاد تاسیسات زیربنایی آب، فاضلاب و برق در پروژه های مسكن مهر سراسر كشور از جمله كردستان را به صورت 100 درصد پرداخت می كند.

اتاق خبر:محمد رضا امیر كمالی روز یكشنبه در جلسه شورای مسكن استان كردستان در سنندج با اشاره به اینكه مردم از مسئولان انتظار اتمام واحدهای مسكن مهر را دارند افزود: امكانات و اعتبارات این كشور متعلق به مردم است و باید تمام ظرفیت ها را در جهت اتمام پروژه های مسكن مهر بسیج كنیم.
او با تاكید بر اتمام پروژه های مسكن مهر گفت: سهم وزارت نیرو در حوزه زیرساخت های آب، فاضلاب و برق در پروژه های مسكن مهر استان كردستان 320 میلیارد ریال است كه در مرحله اول 160میلیارد ریال آن را به صورت 100درصد اختصاص می دهیم.
او خواستار همراهی تمام دستگاه های مرتبط در جهت اتمام پروژه های مسكن مهر شد و افزود: دولت تصمیم دارد پرونده این پروژه را تا پایان امسال ببندد و این امر تنها در سایه مشاركت و همراهی دستگاه های اجرایی میسر است.
نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در امور مسكن مهر اعلام كرد سرعت احداث ساختمان سازی در پروژه های مسكن مهر در مقایسه با ایجاد زیرساخت ها همسان نیست و از این رو باید زیرساخت ها به سرعت ایجاد شود.
امیر كمالی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر عدم واگذاری واحدهای نیمه تمام مسكن مهر به متقاضیان افزود: زمانی مسكن باید تحویل داده شود كه تمام زیرساخت های آن ایجاد شده باشد.
در این جلسه تصویب شد كه اداره كل راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت های آب، فاضلاب و برق در اختیار دستگاه های ذیربط قرار دهد و پس از آن این دستگاه ها اقدام به ایجاد زیرساخت ها كنند.
** ایجاد تاسیسات زیربنایی مسكن مهر كردستان 640میلیارد اعتبار نیاز دارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار كردستان نیز در این نشست ایجاد تاسیسات زیربنایی مسكن مهر در استان كردستان را نیازمند 640میلیارد ریال اعتبار دانست و با تاكید بر مشاركت همه دستگاه ها در جهت اتمام این پروژه ها گفت: پرونده مسكن مهر امسال باید بسته شود.
امیر قادری افزود: در مرحله اول انتظار داریم وزارت نیرو 160 میلیارد ریال را به پروژه های اولویت دار كه عملیات اجرایی آن در شرف اتمام است اختصاص دهد.
او تمام تلاش استانداری كردستان را اتمام این پروژه ها دانست و گفت: استانداری به سهم خود از تمام ظرفیت ها و امكانات در جهت اتمام این پروژه ها كمك می كند.
وی اظهار كرد: برای اتمام پروژه های مسكن مهر باید از تمام ظرفیت های داخل و خارج از استان استفاده كنیم و بیش از این مردم را منتظر نگذاریم.
او با اشاره به اینكه شهرداری های استان هم برای كمك به تسریع در اتمام پروژه های مسكن مهر آماده همكاری هستند گفت: پروژه های مسكن مهر را باید تا پایان امسال تحویل متقاضیان دهیم.
او مصوبات شورای مسكن استان كردستان را قانونی و لازم الاجرا برای تمام دستگاه ها دانست و تاكید كرد دستگاه های اجرایی باید برای اجرایی كردن این مصوبات توجه جدی داشته باشند.
او با بیان اینكه فصل كاری در استان كردستان كوتاه است از دستگاه های اجرایی خواست هرچه سریعتر نسبت به آغاز عملیات اجرایی پروژه هایی كه قرار است اجرا كنند، اقدام نمایند تا فصل كاری از دست نرود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید