Performancing Metrics

هیات بزرگ تجاری کره ای ها در راه تهران است | اتاق خبر
کد خبر: 336687
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 16:54
بازتاب وسیع سفر رییس جمهوری کره جنوبی به ایران
خبرگزاری یونهاپ در دو روز گذشته بارها خبر مربوط به سفر پارک، اخبار مرتبط با سفر هیات تجاری بزرگ این کشور به ایران و همچنین گزارش های مربوط به روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را در صدر مهمترین خبرهای نشریاتی و مجازی خود قرار داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، اخبار مربوط به سفر «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران، جزو پربیننده ترین و در صدر اخبار رسانه های گروهی این کشور قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، تصاویر و اخبار مربوط به این سفر و حواشی آن در روزهای گذشته بارها و بارها نه تنها پربیننده ترین اخبار بود بلکه در صدر رویدادهای مهم خبری این رسانه ها قرار گرفته است.
از جمله مهمترین و پربیننده ترین این مراکز خبری، یونهاپ خبرگزاری رسمی کره است که تقریبا بسیاری از رسانه های دیگر در این کشور اخبار خود را از آن کسب می کنند.
«یونهاپ» در دو روز گذشته بارها خبر مربوط به سفر پارک، اخبار مرتبط با سفر هیات تجاری بزرگ این کشور به ایران و همچنین گزارش های مربوط به روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را در صدر مهمترین خبرهای نشریاتی و مجازی خود قرار داد.
روزنامه «هرالد» از کره در یک هفته گذشته چندین گزارش در باره این سفر و مطالب مرتبط با آن و همچنین روابط ایران و کره منتشر کرده و از ایران با عنوان «سرزمین فرصت ها» یاد کرده است.
این نشریه می نویسد که به جرات باید اولین سفر یک رئیس جمهور کره به ایران را به شکلی بسیار با ارزش مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داد و اهمیت آن را برای افکار عمومی تشریح کرد.
«کوریا تایمز» و رسانه های محلی کره ای زبان نیز گزارش کرده اند که سفر خانم «پارک» به ایران می تواند آغازگر دور تازه ای از روابط درخشان میان دو کشور باشد.
این گزارش ها می افزاید، ایران کشور بزرگی است که بسیاری از کشورها برای گسترش همکاریهای اقتصادی خود با آن با یکدیگر وارد رقابت شده اند و کره نمی تواند از این عرصه عقب بماند.
کره ای ها بخصوص اعلام کرده اند که به شدت علاقه مند به مشارکت در طرح های زیرساختی ایران از جمله بخش های پزشکی، بیمارستانی، انرژی، میادین نفت و گاز، ساخت و ساز، طرح های زیربنایی، پتروشیمی، صنایع و قلمروهای دیگر هستند.
برگزاری چندین گردهمایی و همایش طی هفته های اخیر در کره جنوبی برای آشنا کردن تجار و بخش های اقتصادی و بازرگانی این کشور با ایران، تشریح فرصت های تجاری در ایران، آماده شدن شرکت های بزرگ برای بستن قراردادهای چند میلیارد دلاری، توسعه روابط بانکی و مالی دو کشور و گسترش همکاری های فرهنگی و تجاری و اقتصادی در حاشیه سفر «پارک» به ایران از جمله مضامین اخبار رسانه های گروهی، نشریات ادواری، تلویزیون و خبرگزاری کره در روزهای گذشته بود.
سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به تهران، بر اساس بیانیه دولت این کشور 12 اردیبهشت ماه جاری به مدت سه روز انجام می شود. این اولین سفر یک رئیس جمهور کره به ایران از سال 1962 میلادی است که دو طرف روابط دیپلماتیک برقرار کردند.
کره جنوبی پنجمن واردکننده بزرگ نفت خام و چهارمین اقتصاد برتر آسیا است اما همانند سایر مشتریان اصلی نفت ایران، مجبور شد از اواسط سال 2012 واردات نفت خود از کشورمان را کاهش دهد.
کره جنوبی اما در حال حاضر از جمله کشورهایی است که برای توسعه روابط با ایران تلاش زیادی می کند و می کوشد تا شرکت های خود را با طرح های زیربنایی آن مرتبط سازد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید