Performancing Metrics

رقابت میان شرق و غرب جهان برای توسعه فناوری خودروهای خودران | اتاق خبر
کد خبر: 336776
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 22:25
با ابتکار عمل محققان چینی حالا رقابت جالب توجهی میان شرق و غرب جهان برای توسعه فناوری خودروهای خودران آغاز شده است.

به گزارش اتاق خبر،همزمان با آغاز پروژه مشترک طراحی و تولید خودروهای خودران میان غول فناوری دنیا یعنی گوگل و خودروسازان شناخته شده ای نظیر بی.ام.و، ولوو و تویوتا در غرب، در آن سوی دنیا پروژه مشترکی این بار میان خودروساز معروف کشور چین یعنی Changan و Baidu  غول اینترنتی این کشور شروع شده است.

۲۰۵۹۰۴۷

البته تفاوت بزرگی میان این دو پروژه وجود دارد و آن تجربیاتی است که در این زمینه به دست آمده است. درحالی که پروژه محققان در چین نوپاست اما آنچه که در دنیای غرب آغاز شده به حدود شش سال قبل باز می گردد.

به تازگی دو خودروی خودران ساخت شرکت Changan سفر کوهستانی ۲ هزار کیلومتری را پشت سرگذاشتند تا بدین ترتیب رکورد طی مسافت توسط خودروهای خودران در چین شکسته شود.

البته تنهاBaidu  به عنوان غول اینترنت چین نیست که وارد این عرصه شده است. همزمان خبر می رسد که LeECO به عنوان شرکت رقیب نیز همکاری جالب توجهی را با شرکتهای خودروساز آغاز کرده تا مفهومی تازه از خودروهای خودران را به دنیای فناوری های نوظهور معرفی کند.

همکاری این شرکت با یک برند خودروساز به طراحی و ساخت خودرویی منجر شده که می تواند خود را پارک کرده و یا توسط فرمانهایی که توسط تلفن همراه صاحب آن صادر می شود، خود را به محلی که او قرار دارد برساند.

حتی چند ماه پیش نیز یکی از خودروهای ساخت شرکت بی.ام.و با انجام اصلاحاتی در پکن به حرکت درآمده و درحالی که به پیشرفته ترین فناوری های مربوط به خودروهای خودران مجهز بود مسافت ۳۰ کیلومتری را در این کلانشهر طی کرد.

94105

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید