Performancing Metrics

احداث خط لوله صلح از طریق عمان | اتاق خبر
کد خبر: 336841
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 00:27
رئیس کنفدراسیون صنایع هند از احداث خط لوله صلح از طریق عمان خبر داد و گفت: نقل و انتقال بدهی‌های هند به ایران با یورو و تبدیل آن به ریال در حال انجام است.

اتاق خبر: نوشاد فوربز در حاشیه ملاقات هیات بازرگانی هند با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی تهران، ایران و هند در راستای حل مشکلات بانکی گام‌های بسیاری برداشته‌اند و هم‌اکنون مسائل مربوط به نقل و انتقال یورو و تبدیل آن به ریال در حال حل شدن است.

رئیس کنفدراسیون صنایع هند افزود: روابط تجاری ایران و هند در زمان تحریم قطع نشده است و تنها به دلیل پاره‌ای از مشکلات، جدایی بین فعالان اقتصادی دو کشور رخ داد که امیدواریم به مرور حجم روابط تجاری ایران و هند افزایش یابد.

وی تصریح کرد: مذاکراتی برای از سرگیری مجدد احداث خط لوله صلح در دست انجام است تا این خط لوله از طریق عمان و از زیر دریا به هند متصل شود.

به گفته فوربز، طی سال های اخیر قاچاق پارچه از هند به ایران شدت زیادی گرفته، بر همین اساس به دنبال این هستیم تا در سطح جدید همکاری‌های ایران و هند بتوانیم تولیدات مشترک پارچه با هم داشته و صنایع نساجی دو کشور را فعال کنیم تا محصولات به کشور ثالث صادر شود.

وی اظهار داشت: برندهای نساجی مطرحی در دو کشور وجود دارند که می‌توانند طراحی‌های مشترکی داشته باشند و در افزایش تجارت میان دو کشور مؤثر واقع شوند.

فوربز همچنین اظهار داشت: صنایع نساجی ایران و هند به دنبال انجام پروژه‌ها و همکاری‌های مشترکی در صنعت نساجی هستند تا بتوانند محصولات را به سایر کشورهای دنیا صادر نمایند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید