Performancing Metrics

فرانسه برنده احتمالی قرارداد 40 میلیارد دلاری ساخت 12 زیردریایی برای استرالیا | اتاق خبر
کد خبر: 336954
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 09:21
منابع استرالیایی روز سه شنبه اعلام كردند فرانسه احتمال دارد برنده قرارداد حدود 40 میلیارد دلاری ساخت 12 زیردریایی برای ناوگان این كشور باشد و این قرارداد ضربه بزرگی به صنعت نوپای صادرات تسلیحات ژاپنی است.

اتاق خبر - 'مالكوم ترنبول' نخست وزیر استرالیا قرار است امروز سه شنبه به طور رسمی برنده شدن یك شركت فرانسوی به عنوان برنده ساخت این زیردریایی ها را اعلام كند. ژاپن، فرانسه و آلمان در تلاش برای عقد این قرارداد حدود 40 میلیارد دلاری با استرالیا برای فروش زیردریایی به كانبرا بودند.

'ای.بی.سی' اعلام كرد براساس این قرارداد استرالیا 12 زیردریایی جدید را جایگرین زیردریایی های كلاس 'كولینز' می كند كه تقریبا در حال نزدیك شدن به پایان عمر عملیاتی خود هستند.
این شبكه هفته گذشته از كنار گذاشته شدن ژاپن از این رقابت ده ها میلیارد دلاری برای نوسازی ناوگان زیردریایی استرالیا خبر داد كه برای بیش از یك سال میان توكیو، پاریس و برلین در جریان بود.
توكیو اعلام كرده بود در صورتی كه توافق ها و همكاری های ژاپن و استرالیا در خصوص زیردریایی های پیشرفته خوب پیش برود اسرار و فن آوری محرمانه آن را در اختیار این كشور قرار خواهد داد.
اما شبكه خبری آسیا به نقل از رویترز و یك منبع در نیروی دریایی فرانسه اعلام كرد كه فرانسه موفق به عقد این قرارداد می شود.
بزرگترین هیات تجاری فرانسه در دو دهه اخیر اسفند ماه گذشته برای مذاكره برسر نوسازی ناوگان زیردریایی استرالیا و ساخت این زیردریایی ها به این كشور سفر كرد.
فرانسه زیردریایی های مجهز به تجهیزات رادارگریز را در اختیار استرالیا قرار می دهد.
این زیردریایی ها قرار است در جنوب استرالیا ساخته شود و این قرارداد بر هزاران شغل در صنعت كشتی سازی در استرالیای جنوبی تاثیر خواهد گذاشت.
انتظار می رود كار قابل توجهی از ساخت زیردریایی ها در استرالیا انجام و منجر به ایجاد صدها شغل جدید با مهارت بالا شود.
شركت 'سیستم های دریایی تیسن كراپ' آلمان نیز زیردریایی های 2 هزار تنی كلاس 214 خود را برای نوسازی ناوگان زیردریایی استرالیا پیشنهاد كرده بود.
'كریس برنز' رئیس مركز تیمی دفاعی استرالیا نیز گفت كه ساخت این زیردریایی در استرالیا برترین انتخاب است و گمانه زنی ها نشان می دهد فرانسه برنده قرارداد خواهد شد.
وی گفت: من می دانم كه آنها (فرانسه) قصد دارد طراحی خود را برای یك زیردریایی هسته ای منطبق كند.
وی گفت: آنها توان خود را در ساخت زیردریایی ثابت كرده اند، اما آنچه كه باید ما انجام دهیم این است مطمئن شویم فرانسه این زیردریایی ها را در اینجا خواهد ساخت.
'كریس برنز' گفت: ساخت این زیردریایی ها در استرالیا بیش از دو هزار شغل در سراسر كشور ایجاد می كند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید